Rydzyk apeluje o pieniądze i narzeka na PiS. "Ludzie bogatsi mają pozaszywane kieszenie"

- W związku z podwyższeniem kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych w ciągu roku oraz zmniejszeniem podstawowej stawki PIT z 17 do 12 procent, wiele osób będzie miało niższe dochody do opodatkowania - tak w spocie emitowanym przez TV Trwam, o. Tadeusz Rydzyk argumentuje potrzebę większego wsparcia jego fundacji.

Ojciec Tadeusz Rydzyk za pośrednictwem TV Trwam apeluje o wsparcie finansowe. Redemptorysta obawia się, że przez zmiany podatkowe, jakie wprowadził Polski Ład, instytucje, z którymi jest powiązany, stracą środki. 

Grupy podatników wspomagających fundację to emeryci i renciści oraz osoby z niższymi dochodami. Tak jest w naszym przypadku. Niestety ludzie bogatsi mają chyba pozaszywane kieszenie i zamknięte portfele, zamknięte serca dla dobra. Zdarzają się bogatsi, którzy pomagają.

- słyszmy w spocie cytowanym przez Wirtualne Media.

W związku z podwyższeniem kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych w ciągu roku oraz zmniejszeniem podstawowej stawki PIT z 17 do 12 procent wiele osób będzie miało niższe dochody do opodatkowania

- dodaje duchowny

Zobacz wideo Masz planowany pobyt w szpitalu? Nie zapomnij spakować tych rzeczy!

Tadeusz Rydzyk narzeka na Polski Ład

Redemptorysta zaapelował, by w finansowanie pomocy angażowali się ludzie młodsi. - Potrzebna jest nasza większa aktywność na rzecz pozyskania osób, które utożsamiają się z naszymi celami. Z tym, żeby pomóc dzieciom i młodzieży. Osób, które uzyskują dochody przede wszystkim z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej lub z pracy najemnej - mówił. 

Po raz kolejny podkreślił, że Polski Ład ogranicza możliwości wspierania fundacji przez emerytów i rencistów oraz inne osoby z najmniejszymi dochodami. 

Brejza: Ministerstwo Zdrowia przelało prawie milion zł dla fundacji Rydzyka

Posłowie opozycji twierdzą, że państwo nie szczędzi środków dla instytucji powiązanych z o. Rydzykiem. Na początku marca Waldemar Kraska poinformował Krzysztofa Brejzę, że w 2022 roku minister zdrowia przekazał Fundacji Lux Veritatis kwotę 799 995,69 zł w związku z emisją spotów w programie telewizyjnym w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej. Była to odpowiedź na interpelację opozycjonisty. 

Pomagał nie tylko resort zdrowia. W latach 2021-2022 ministerstwo edukacji podpisało łącznie 23 umowy z Fundacją Lux Veritatis, Akademią Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz Fundacją "Nasza Przyszłość". Dzięki temu instytucje związane z ojcem Tadeuszem Rydzykiem otrzymały ponad 2 miliony złotych. A to nie wszystko, bo podmioty te dofinansowują również inne ministerstwa.

Wcześniej media donosiły, że o. Tadeusz Rydzyk dostał 60 mln zł z budżetu państwa na wystawę. Łączne wsparcie rządów PiS - według wyliczeń TVN24 - ma przekraczać 200 mln zł. 

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: