1,5 miliona tańszych biletów od PKP Intercity. Do kiedy trwa promocja? Co ze zniżkami?

1,5 miliona tańszych biletów przygotowało dla pasażerów PKP Intercity. Najtańsze bilety w promocji zaczynają od 14 złotych. Niektóre osoby - jak seniorzy i studenci - pojadą jeszcze taniej, bo oferta łączy się z ustawowymi zniżkami.

Najniższe ceny biletów w nowej promocji PKP Intercity zaczynają się od 14 złotych - tyle zapłacimy za podróż z Warszawy do Łodzi, Lublina lub Białegostoku. 19 złotych to z kolei najniższa możliwa cena przejazdu ze stolicy do Krakowa, Trójmiasta, Katowic czy Poznania. Oferta obowiązuje również na przejazdy pociągami Pendolino - bilety na połączenia pomiędzy największymi polskimi miastami zaczynają się od 49 złotych - czytamy na stronie przewoźnika.

Zobacz wideo Jakub Madrjas: Jest pokolenie, które samochód postrzega jako symbol, że transformacja się udała

1,5 miliona tańszych biletów od PKP Intercity. Studenci czy seniorzy zapłacą jeszcze mniej

Promocyjne bilety można kupić nawet w dniu podróży, a ich liczba może się zmieniać w trakcie trwania ich sprzedaży. Pule biletów na poszczególnych poziomach cenowych są limitowane - informuje spółka. Co ważne, promocją zostały objęte przejazdy zarówno w pierwszej, jak i drugiej klasie, tak aby "podróże w wyższym standardzie stały się bardziej przystępne". Warto również pamiętać, że oferta łączy się z ulgami ustawowymi, dlatego studenci, seniorzy czy uczniowie pojadą jeszcze taniej.

"Tak duża pula promocyjnych biletów to świetny argument za tym, by wybrać się w podróż z PKP Intercity" - przekonuje Marek Chraniuk, prezes zarządu spółki PKP Intercity. "Zależy nam, by kolej stała się dla Polaków środkiem transportu pierwszego wyboru. W związku z tym konsekwentnie wprowadzamy kolejne rozwiązania, które sprawią, że podróż z PKP Intercity będzie jeszcze bardziej przystępna i komfortowa" - zapowiedział, dodając, że te starania "przynoszą rezultaty, a polska kolej przeżywa dziś renesans".

Osoby chętne do skorzystania z tańszych biletów na pociągi muszą się pospieszyć, bo promocja kończy się w niedzielę 28 maja i obowiązuje wyłącznie na przejazdy do końca maja. Więcej informacji i wyszukiwarkę tańszych połączeń można znaleźć pod TYM linkiem.

Więcej o: