Karetki mają trudności z tankowaniem. Jest odpowiedź Orlenu. "Wytłumaczcie to chorym i umierającym"

"Żarty się skończyły. Przez kryzys paliwowy karetki z naszej WSPR mają trudności z tankowaniem" - żalił się Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego w związku z częstym brakiem paliwa na stacjach Orlenu. "Prosimy o nieprowadzenie dezinformacji!" - odpowiedziała spółka.

Według informacji przekazanych przez Olgierda Geblewicza, karetki z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w ostatnich dniach miały problem z zatankowaniem paliwa na stacjach Orlenu na północy woj. zachodniopomorskiego. Przypomnijmy, od piątku na wielu stacjach Orlenu w Polsce pojawiły się informacje o "awariach dystrybutorów".

Zobacz wideo Jak skrócić czas oczekiwania na wizytę do lekarza w ramach NFZ?

W woj. zachodniopomorskim karetki miały problem z tankowaniem. Olgierd Geblewicz: Państwo PiS

29 września marszałek Olgierd Geblewicz opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym poinformował o utrudnieniach z tankowaniem na stacjach Orlenu. "Żarty się skończyły. Przez kryzys paliwowy karetki z naszej WSPR mają trudności z tankowaniem. Na północy woj. w większości stacji Orlenu są braki paliwa. Mamy z Orlen umowę flotową, nie mamy zapasów hurtowych, więc ratownicy jeżdżą i szukają po stacjach paliwa. Państwo PiS" - napisał Geblewicz.

Na publikację natychmiast zareagowało Biuro Prasowe Orlenu, które odniosło się do wpisu. "Prosimy o nieprowadzenie dezinformacji! W przypadku chwilowego braku jakiegokolwiek produktu jest on niezwłocznie uzupełniany" - przekazała spółka. "Podkreślamy, że Orlen ma odpowiednią ilość paliwa, aby zaspokoić zapotrzebowanie klientów. Jest to wyłącznie kwestia czasu potrzebnego, aby dostarczyć paliwo do punktu sprzedaży. Dlatego wzmocniliśmy siły logistyczne i dostawy paliw realizowane są na bieżąco" - dodano.

Marszałek Geblewicz nie czekał długo z odpowiedzią. "Proszę wytłumaczyć to chorym i umierającym czekającym na karetkę" - przekazał tego samego dnia polityk.

Nagłe awarie na stacjach Orlenu. Wyciekła instrukcja dla pracowników stacji

Od kilku dni na stacjach Orlen pojawiają się kartki z informacjami o awarii dystrybutorów z paliwem. Kierowcy nie mogli zatankować m.in. benzyny diesla. Czytelnicy Gazeta.pl wysyłali zdjęcia zepsutych dystrybutorów z Warszawy, Kielc, Wysokich Mazowieckich czy Inowrocławia. Natomiast do internetu wyciekła pewna instrukcja dla pracowników Orlenu.

"W sytuacji tymczasowego braku paliwa na stacji, od dnia 06.09.2023 r. obowiązuje poniższy standard oznaczania dystrybutorów: 1. Jeżeli brakuje wybranego rodzaju paliwa - właściwą naklejkę z rodzajem paliwa należy zakleić komunikatem z informacją o awarii danej pompy np. 'Przepraszamy awaria dystrybutora EFFECTA DIESEL'. 2. Jeżeli brakuje wszystkich rodzajów paliw, wszystkie oznaczenia/naklejki należy zakleić komunikatem formatu A4 z 'Awaria dystrybutora. Przepraszamy za utrudnienia'" - przekazano w instrukcji.

Orlen w odpowiedzi na te doniesienia w rozmowie z Next.gazeta.pl potwierdził autentyczność instrukcji. "Załączony mail pochodzi z początku września i wynikał wyłącznie z rekordowego popytu, który obserwowaliśmy w związku z końcem letniej promocji" - napisała spółka.

Więcej o: