Te strony odwiedza aż 97 proc polskich internautów. Nie jesteśmy tym zaskoczeni

Z analizy przygotowanej przez Gemius Polska wynika, że 97 proc. internautów w Polsce odwiedza strony Google oraz korzysta z aplikacji amerykańskiego giganta na swoich pecetach oraz urządzeniach mobilnych. W zestawieniu nie brakuje niespodzianek.

Nie będzie raczej żadnym zaskoczeniem, że Google Search to najpopularniejsza usługa Google w naszym kraju. Według danych Gemius Polska z lipca 2016 dociera do 96,3 proc. internautów. Kolejne miejsca na podium również nie przynoszą niespodzianek - YouTube (18,5 mln użytkowników, 73,5 proc. zasięgu) oraz Google Maps (10,6 mln użytkowników, 42,2 proc. zasięgu).

Za to na czwarte miejsce rankingu Gemius Polska wskoczyła platforma blogowa Blogspot. W lipcu odwiedziło ją 9,3 mln użytkowników (36,9 proc. zasięgu). Co ciekawe, wyprzedziła pod względem popularności pocztę Google, czyli Gmaila (7,6 mln użytkowników, 30,2 proc. zasięgu).

Popularność stron grupy GooglePopularność stron grupy Google źródło: Gemius Polska

Jakie strony Google #nikogo?

Wszystko wskazuje na to, że polscy internauci najrzadziej zaglądają na strony scholar.google.pl (wyszukiwanie materiałów naukowych) oraz hangouts.google.com (strona komunikatora dostępnego w formie aplikacji na PC i urządzenia mobilne). Miesięczna liczba użytkowników w obu serwisach to odpowiednio 160,8 tys i 146,8 tys.

Aplikacje Google w Polsce

W zestawieniu, poza 28 stronami WWW znalazły się również 3 aplikacje na PC. Najpopularniejsza z nich to Dysk Google. Według danych z lipca uruchomiono go niemal 800 tys. razy. Na drugim miejscu znalazła się Google Earth (229,4 tys.), zaś na trzecim wyszukiwarka plików lokalnych Google Desktop (98,5 tys.).

Czytaj też: Planujesz wycieczkę w Polsce lub za granicą? Zrób to z Google Trips!

Google mobilnie vs stacjonarnie

Zerkając na zestawienie stron Google odwiedzanych stacjonarnie i mobilnie widać spore rozbieżności. Przykładowo platforma Blogspot.com na urządzeniach mobilnych w analizowanym przez Gemius Polska miesiącu zanotowała 4,8 mln użytkowników (drugie miejsce z zasięgiem 19,1 proc.), podczas kiedy w zestawieniu na PC ma 6,7 mln (piąte miejsce z zasięgiem 26,6 proc.).

Więcej o: