Samsung Galaxy Fold do kupienia w Polsce jeszcze w tym miesiącu

Samsung poinformował o rozpoczęciu sprzedaży swojego smartfona ze zginanym ekranem. Galaxy Folda będzie można w Polsce kupić od 18 października. Producent nie podał ceny.

O oficjalną dystrybucję Galaxy Folda w Polsce można było nerwowo drżeć. Urządzenie jest wyjątkowe ze względu na swój giętki wyświetlacz, który można złożyć w pół. I ta wyjątkowość sprawiła, że nie byliśmy pewni czy trafi do sprzedaży w naszym kraju. Szczególnie, ze nie byłby to pierwszy przypadek, gdy Samsung nie wprowadza na polski rynek jakiegoś urządzenia.

Ostatecznie jedna koreański producent nie pominął Polaków, a urządzenie będzie można kupić od 18 października, nieco ponad 1,5 miesiąca po światowej premierze. Nieznana jest cena, ale na pewno nie będzie tanio. Samsung Galaxy Fold kosztuje w stanach 2000 dolarów. W Polsce więc koszt zakupu pierwszego na rodzimym rynku telefonu z elastycznym ekranem może przekroczyć 10 000 złotych.

Samsung Galaxy Fold nie tylko w Polsce trafił do sprzedaży z opóźnieniem 

Początkowo premiera tego urządzenia miała odbyć się wiosną. Galaxy Fold trafił nawet do recenzentów, ale zbyt łatwo ulegał szkodzeniom. W zasadzie działo się to losowo, nawet gdy ktoś był ostrożny.

Ostatecznie premierę trzeba było przesunąć  o kilka miesięcy i telefon zadebiutował 6 września. Udoskonalono zawiasy, które miały uszkadzać ekran. Usunięto także możliwość zdjęcia folii, która zabezpiecza ekran nie tylko przed zarysowaniami, ale także przed rozlaniem się i innymi usterkami, na które narażone są elastyczne wyświetlacze. Samsung wciąż jednak nie jest pewny trwałości swoich urządzeń we wszystkich warunkach. Z tego powodu, przy zakupie smartfona trzeba przejść szkolenie z jego użytkowania, które pomoże zapobiegać zepsuciu się tego drogiego urządzenia.  

>>Twój smartfon może być łakomym kąskiem dla oszustów. Chcesz lepiej go chronić? Podpowiadamy, jakie aplikacje warto zainstalować, aby zabezpieczyć się przed kradzieżą danych:

Zobacz wideo
Więcej o: