Cyberpunk 2077. Szybko poszło. CD Projekt już zarabia na grze, choć od premiery minął dzień

Od premiery Cyberpunka 2077 minęło zaledwie kilkadziesiąt godzin, a CD Projekt już na niej zarabia, o czym w piątek spółka poinformowała w komunikacie. To w dużej mierze efekt ogromnego zainteresowania grą w przedsprzedaży.

Premiera Cyberpunka 2077 już za nami. Gra polskiego studia CD Projekt zbiera znakomite recenzje (średnia ocen w serwisie Metacritic.com to 90/100), choć pojawiają się również doniesienia o problemach z działaniem gry na niektórych urządzeniach.

Zaadresujemy absolutną większość problemów. Trzeba po prostu wykonać ileś zadań, aby w absolutnej większości gra działała bez przeszkód.

- tłumaczył podczas wideokonferencji prezes CD Projektu, Adam Kiciński.

Zobacz wideo Jak pracuje się z Keanu Reevesem? Opowiada twórca Cyberpunka

Cyberpunk 2077 już na siebie zarabia

W piątek spółka CD Projekt opublikowała komunikat, z którego wynika, że po zaledwie kilkudziesięciu godzinach od premiery wszystkie koszta związane z produkcją i promocją gry już się zwróciły. Oznacza to, że "Redzi" oficjalnie zaczęli zarabiać na swojej nowej produkcji.

Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie ("Spółka") informuje, że szacowana wartość należności licencyjnych Spółki z tytułu zrealizowanej sprzedaży przedpremierowej gry Cyberpunk 2077 we wszystkich kanałach cyfrowych przewyższyła łączną sumę całkowitych nakładów na wyprodukowanie gry oraz kosztów marketingu i promocji gry ponoszonych przez Spółkę - zarówno dotychczasowych jak i planowanych do końca 2020 roku.

- czytamy w komunikacie CD Projektu.

Sytuacja, w której produkcja o tak gigantycznej skali (gra powstawała ponad 8 lat) zaczyna na siebie zarabiać w tak krótkim czasie, jest w branży gier wydarzeniem bez precedensu. Zresztą, praktycznie wszystko, co tyczy się premiery Cyberpunka 2077, jest w tym momencie bezprecedensowe.

W przedsprzedaży gra rozeszła się w liczbie 8 mln egzemplarzy. Dla porównania, w przypadku GTA V, czyli jednej z najpopularniejszych gier wszech czasów, liczba preorderów - wg danych vgchartz - osiągnęła 7,1 mln (w sumie Rockstar sprzedał 135 mln egzemplarzy gry).

Z ostatnich prognoz analityków biur maklerskich - które zebrał PAP Biznes - wynika, że w ciągu roku od premiery Cyberpunk 2077 może sprzedać się w liczbie ok. 30,4 mln egzemplarzy.

Kolejne rekordy Cyberpunk 2077 ustanowił w dniu premiery, a dotyczyły one popularności gry na platformach Steam i Twitch. Jeśli chodzi o Steama, to w szczytowym momencie Cyberpunka 2077 na Steamie uruchomiło 1 003 264 graczy, co jest absolutnym rekordem wśród gier single-player.

O co chodzi w Cyberpunku 2077?

Cyberpunk 2077 to gra cRPG, oparta na licencji "papierowej" gry fabularnej "Cyberpunk" Tytuł przenosi nas do futurystycznego Night City, którym rządzą gangi i bezduszne megakorporacje.

Jednym z ważniejszych elementów świata gry jest zamiłowanie ludzi do modyfikowania ciała za pomocą tzw. wszczepów, które zwiększają ich możliwości psychofizyczne. Na ulicach Night City spotkamy więc osoby z cybernetycznymi implantami nóg, rąk, oczu oraz wielu innych narządów.

W grze wcielamy się w postać V - prywatnego najemnika, który próbuje przetrwać w jednym z najbardziej niebezpiecznych miast Ameryki Północnej, bo za takie uznawane jest Night City.

Więcej o: