Cyberpunk 2077. Ukryta wiadomość na premierowym zwiastunie. Pierwsze darmowe dodatki już niedługo

CD Projekt w premierowym zwiastunie Cyberpunk 2077 ukrył wiadomość do graczy. Firma wspomniała w niej m.in. o planowanych dodatkach. Pierwsze DLC pojawi się na początku przyszłego roku i będzie darmowe.

Cyberpunk 2077 po trzykrotnie przesuwanej premierze nareszcie dotarł do graczy. To jednak nie koniec, a dopiero początek jego drogi. Programiści z pewnością dostaną chwilę wytchnienia, by za chwilę znowu ruszyć z pracami. 

Studio skupi się jednak nie tylko na usprawnieniach czy poprawkach w grze, ale także na jej rozwoju. Trzeba przecież stworzyć pierwsze dodatki oraz rozpocząć pracę nad trybem sieciowym. W tej pierwszej kwestii CD Projekt zdradził nieco informacji. 

Zobacz wideo Jak pracuje się z Keanu Reevesem? Opowiada twórca Cyberpunka

Ukryta wiadomość w zwiastunie Cyberpunk 2077

W premierowym zwiastunie, na planszy z grą pod koniec wideo przez sekundę pojawia się wiadomość od CD Projekt. Nie jest łatwo ją dostrzec, ale z pomocą przyszła społeczność graczy, która wychwyciła odpowiedni kadr i podzieliła się nim z innymi. 

CD Projekt napisał w ukrytej wiadomości, że już za chwilę przekonamy się, czy gra sprostała oczekiwaniom. Cały zespół w nerwach czekał, by zobaczyć, jaki będzie odbiór gry. Tworząc Cyberpunk 2077 starali się wykreować możliwie najbardziej immersyjny świat, tak by jego historie i bohaterowie zostały z graczami na dłużej.

>>> Zobacz też: Cyberpunk 2077. Co tym razem dostajemy od twórców Wiedźmina? Oto wszystko, co musicie widzieć na temat nowej produkcji CD Projekt RED

Ciekawiej zaczyna się robić pod koniec, gdy CD Projekt przywołuje doświadczenie, jakie zdobył tworząc dodatki do Wiedźmina 3. DLC do Cyberpunk 2077 mają być równie wciągające i rozbudowane. Zanim jednak pojawią się duże dodatki, studio zaplanowało na początek 2021 roku wypuszczenie pakietu darmowych DLC, które pozwolą jeszcze bardziej zagłębić się w świat gry

Na koniec poproszono, by po skończeniu Cyberpunk 2077 gracze wrócili i opisali, kim był ich V, główny bohater, którego losy mogą się potoczyć w różny sposób. CD Projekt chce usłyszeć, jakie wybory podejmowali gracze i poznać historie, jakie przeżyli, przemierzając Night City.  

Ile będzie dodatków do Cyberpunk 2077?

To oczywiście nie pierwszy raz, gdy poruszono kwestię DLC do Cyberpunk 2077. Darmowe paczki dodatków, takie jak pojawiły się po premierze Wiedźmina 3, CD Projekt potwierdził w nieco zawoalowany sposób w sierpniu.

>>> Zobacz też: Technologie przyszłości w Cyberpunku 2077. Które z nich już istnieją, a na które trzeba będzie jeszcze poczekać?

Natomiast na temat dużych rozszerzeń do Cyberpunk 2077 prezes CD Projekt, Adam Kiciński, wypowiedział się jeszcze w kwietniu. Zapowiedział wtedy, że gra otrzyma nie mniej dodatków niż Wiedźmin 3. Możemy więc spodziewać się co najmniej dwóch dużych DLC, które zapewnią nam dodatkowe dziesiątki godzin w Night City. 

Więcej o: