TOP 3 zakrzywione monitory na rynku. Ciesz się najnowszą technologią już teraz

Zakrzywione monitory to już nie tylko gadżet dla graczy. Coraz częściej decydują się na takie rozwiązanie użytkownicy biurowi i domowi. Które zakrzywione monitory warto brać pod uwagę?

Zakrzywione monitory: czym się wyróżniają i dla kogo są przeznaczone?

Zakrzywione monitory już od dłuższego czasu stanowią znaczny procent wszystkich monitorów komputerowych dostępnych w sklepach ze sprzętem elektronicznym. Część użytkowników wybierając nowy sprzęt, waha się pomiędzy klasycznym, prostym ekranem, a takim, którego wyświetlacz jest lekko zakrzywiony. Zakrzywione monitory, inaczej zwane curved, zostały stworzone z myślą o stworzeniu wrażenia większej głębi obrazu i poprawie jakości jego odbioru, co jest szczególnie ważne dla osób, które korzystają z komputera jako urządzenia do oglądania filmów lub grania w gry komputerowe. I to właśnie one najczęściej decydują się na wymianę prostego ekranu, który najprościej rzecz ujmując, pozbawia obraz głębi. 

Monitor z zakrzywionym ekranem - wady i zalety

Do głównych zalet monitorów typu curved należy:

  • wysoki poziom ergonomii pracy z urządzeniem;
  • brak zniekształceń obrazu, efekt ''zanurzenia'' w obrazie;
  • spadek ryzyka odbicia światła;
  • szerokie pole widzenia.

Jak każde urządzenie, także monitor zakrzywiony ma swoje wady. Główną z nich jest cena. A ta jest znacznie wyższa niż w przypadku zwykłych, płaskich monitorów. Obecnie na rynku pojawia się jednak coraz więcej tego rodzaju produktów, co sprawia, że konkurencja jest większa, a klienci mogą liczyć na niższe koszty zakupu. 

Zakrzywione monitory dla graczy: dlaczego są lepsze?

Zakrzywione monitory dla graczy to podstawa, jeśli chodzi o wyposażenie. Dzięki takiemu ekranowi wrażenia towarzyszące grze są zdecydowanie lepsze.

Ekran zakrzywiony daje ponadto większe poczucie głębi, stawia gracza w centrum akcji i zapewnia mu przez to lepsze pole widzenia. Kształt ekranu sprawia, że wydaje się on znacznie większy niż takiej samej wielkości płaski ekran. Zwraca się uwagę, że zakrzywienie ekranu zmniejsza także obciążenie oczu, przez co użytkownik we względnie komfortowych warunkach może korzystać z niego dłużej, nie wysilając wzroku. 

Zobacz wideo Ta gra ma w Polsce status kultowy. Na czym polega fenomen Heroes 3?

Monitor klasyczny czy zakrzywiony?

Na pytanie, który monitor będzie lepszy: klasyczny czy zakrzywiony, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, do czego będzie on użytkowany. Dla kogo zatem będzie odpowiedni zakrzywiony monitor? Do pracy biurowej czy zwykłego, domowego korzystania wydaje się, że wystarczającą opcją będzie klasyczny, prosty monitor, choć jeśli spędzamy przy nim długie godziny, warto rozważyć opcję zakrzywionego, który nie będzie tak obciążał oczu. Jeśli komputer zastępuje nam często telewizor lub korzystamy z niego grając, wówczas lepiej rozważyć zakup monitora zakrzywionego, który pokaże nam wizualną pełnię przygotowaną przez twórców gry. 

Top 3 zakrzywione monitory: te urządzenia najczęściej wybierają klienci

Jeśli szukasz zakrzywionego monitora, sprawdź, które urządzenia cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów. To może stanowić dobrą wskazówkę podczas wyboru. Top 3 zakrzywionych monitorów to:

  • Philips 27" 278E9QJAB/00 - przekątna monitora: 27 cali, rozdzielczość: 1920x1080, czas reakcji: 4ms, matryca: LED; cena od 800 złotych
  • Samsung 32'' R590 - przekątna monitora: 32 cale, technologia: 4K UHD, LED, rozdzielczość: 3840x2160, czas reakcji: 4ms, Matryca: VA; cena od około 2000 złotych
  • Dell Alienware AW3418DW 34" - to największy w zestawieniu monitor o profesjonalnym charakterze, świetnie nadający się do gamingu; matryca IPS pozwala na szeroki kąt widzenia 178°/178°; wyświetlacz o rozdzielczości 3440 X 1440 UWQHD, czas reakcji: 4ms; wszystko to w cenie około 4000 złotych.
Więcej o: