Świetne słuchawki z aktywną redukcją szumów w przystępnych cenach. Na jakie modele zwrócić uwagę?

Wybór słuchawek, które będą wygodne, solidne i świetnie dostarczą nam dźwięki, to jeden z licznych wyborów w czasie pandemii i pracy czy nauki zdalnej. I choć wcześniej też z nich korzystaliśmy, to teraz właśnie nasze domowe słuchawki stały się jednym z naszych podstawowych narzędzi codziennej pracy. Na jakie modele warto zwrócic uwagę? Które wybrać, jeśli zależy nam na redukcji hałasu?

Słuchawki z aktywną redukcją hałasu czy bez? Czym jest aktywna redukcja hałasu?

Aktywna redukcja hałasu polega na wyciszeniu danego dźwięku poprzez dodanie do niego dźwięku o tej samej amplitudzie, ale z odwrotną fazą, co skutkuje wykasowaniem się ich nawzajem. Brzmi skomplikowanie, ale w praktyce takie nie jest. Słuchawki dzięki mikrofonom w nich zamontowanych wyłapują dźwięki otoczenia i wysyłają sygnał o odwrotnej fazie, co powoduje ich anulowanie się. Innym, mniej skomplikowanym fizycznie sposobem, jest użycie wysokojakościowych materiałów wygłuszających, które izolują dźwięk, jednak jest to możliwe tylko w przypadku dużych słuchawek. Aktywna redukcja hałasu jest oczywiście stosowana, aby zapewnić użytkownikowi słuchawek jak najlepsze warunki i możliwość skupienia się na dźwiękach, które chce usłyszeć ze swojego sprzętu.

Bose QuietComfort 35 II

Zacznijmy może od designu, który jest bardzo chwalony w przypadku tego modelu. Słuchawki są zaprojektowany w klasycznym, minimalistycznym stylu oraz są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które mają uodpornić je na wyzwania podróży. Nylon, włókno szklane i stal nierdzewna to główne podmioty, które wykorzystano do ich stworzenia. Oprócz tego, inżynierowie Bose postawili na dużą wygodę, dzięki czemu słuchawki są lekkie, ich pałąk obszyty miękkim pokryciem, a uszy zakrywają nam pluszowe poduszki wykonane ze sztucznej skóry. Przechodząc do sfer bardziej technologicznych, to oczywiście trzeba wymienić świetny system aktywnej redukcji hałasu, który pozwoli Ci się skupić nawet w najgłośniejszych miejscach. Samemu dźwiękowi też nie można nic zarzucić. Jest on czysty i bogaty, niezależnie od głośności, jaką użytkownik ustawi. Innym dużym plusem QuietComfortów 35 drugiej generacji jest długość pracy akumulatora, który jest w stanie utrzymać słuchawki przy życiu nawet do 20 godzin. Obecna cena Bose QuietComfort 35 II to około 1100 zł.

Apple AirPods Max

AirPods Max to słuchawki bardzo podobne do tych od Bose. Nie da się przyczepić do designu czy jakości ich wykonania, gdyż stoją one na bardzo wysokim poziomie. Siateczki i gąbki wyprofilowane zostały tak, aby dopasować się do każdej głowy. Osiem mikrofonów, które mają zapewnić odpowiednią aktywną redukcję hałasu, wyłapując dźwięki z otoczenia. Dźwięk przestrzenny, działający dzięki akcelerometrom i żyroskopom, śledzi ruchy głowy, aby dostarczyć jak najbardziej immersyjny dźwięk. Sama jakość dźwięku polega na zaprojektowanym przez Apple przetworniku, który generuje dźwięk w jakości Hi-Fi. Największą różnicą między słuchawkami Apple a Bose jest cena, bo ta w przypadku AirPodsów Max wynosi, aż 2800 zł.

Sony WH-1000XM3

Kolejny sprzęt słynący, ze swojej technologii redukcji hałasu. W przypadku słuchawek Sony możemy znaleźć różne tryby wyciszenia hałasu, między innymi, takie jak chodzenie, czekanie czy podróż, gdzie w zależności od trybu redukcja jest na innym poziomie, co pozwoli nam na usłyszenie nie tylko muzyki, ale również komunikatów, czy nadjeżdżających samochodów. Coś, za co można jeszcze pochwalić WH-1000XM3 to znakomita jakość dźwięku oraz czas działania baterii na jednym ładowaniu, który wynosi nawet do 30 godzin. Cena Sony WH-1000XM3 to około 1200 zł.

Zobacz też: Solidne słuchawki bezprzewodowe w przystępnej cenie? Z tymi modelami nie musisz iść na kompromis

Zobacz wideo Surface Headphones 2 to słuchawki do zadań specjalnych, ale niekoniecznie do słuchania muzyki
Więcej o: