Data premiery Age of Empires 4 już znana. Pokazano też nowy zwiastun [WIDEO]

Age of Empires 4 otrzymało datę premiery, która będzie miała miejsce w październiku 2021 roku. Ujawniono też zwiastun gry i kolejne dwie cywilizacje, którymi będzie można grać. Od wydania poprzedniej części popularnej gry minęło już... 16 lat! Czego można się spodziewać po Age of Empires 4?

Age of Empires to jedna z najważniejszych serii z gatunku RTS (Real Time Strategy). Zarządzamy w niej historycznymi imperiami, a za cel mamy stworzenie najpotężniejszego państwa. By tego dokonać, trzeba rozwijać rolnictwo, naukę czy religię, ale przede wszystkim wojsko. To z jego pomocą możemy nie tylko się bronić, ale ruszyć też na podbój sąsiadujących imperiów. Od wydania ostatniej części gry minęło już 16 lat, ale cierpliwość fanów zostanie nagrodzona jeszcze w tym roku. 

Zobacz wideo Nie tylko Wiedźmin. Oto trzy polskie gry, które okazały się strzałem w dziesiątkę [TOPtech]

Age of Empires 4 z datą premiery

Pierwsze fragmenty z rozgrywki z Age of Empires 4 pokazano już półtora roku temu. Na ogłoszenie daty premiery trzeba było jednak poczekać do aż do tegorocznego wydarzenia Xbox & Bethesda Games Showcase. Pokazano na nim trailer, który ujawnił kiedy gra zadebiutuje. Premierę Age of Empires 4 zaplanowano na 28 października 2021 roku. Gra będzie dostępna na PC i trafi do Steam oraz Windows Store. Od razu po premierze znajdzie się też w bibliotece Xbox Game Pass, posiadacze abonamentu będą mogli w nią zatem grać tuż po premierze. 

Zwiastun można obejrzeć w rozdzielczości 4K. W grze przygotowano cztery kampanie fabularne (łącznie 35 misji) i osiem trybów rozgrywki wieloosobowej. Do wyboru będzie osiem cywilizacji, dwie kolejne ujawniono wraz z datą premiery (zaznaczone pogrubieniem):

  • Chiny
  • Sułtanat Delhijski
  • Anglia
  • Mongołowie
  • Francja
  • Dynastia Abbasydów
 

Diablo 2 Resurrectem z datą premiery

Podczas Xbox & Bethesda Games Showcase zaprezentowano też zwiastun i datę premiery innej klasycznej gry. W Diablo 2 Resurrected będzie można zagrać już 23 września. 

Więcej o: