Honda będzie produkować "samochody elektryczne na każdą kieszeń". Chcą prześcignąć Tesle

General Motors oraz Honda zapowiedzieli we wtorek, że do 2027 roku rynek motoryzacyjny zaleją miliony samochodów elektrycznych, które będą dostępne w przystępnych cenach. Firmy rzucają w ten sposób rękawice Tesli, którą chcą prześcignąć w wynikach sprzedaży.

- Mamy bardzo istotny cel, aby w połowie dekady, do 2025 roku, sprzedać w USA więcej pojazdów elektrycznych niż ktokolwiek inny, a żeby to osiągnąć, trzeba mieć odpowiednie portfolio pojazdów -  powiedział dyrektor generalny GM Mary Barra, cytowany przez Agencję Reutera. Wcześniej zapowiedziano już rozpoczęcie produkcji dwóch elektrycznych SUV-ów dla Hondy - Honda Prologue i Acura  - do 2024 r. 

Zobacz wideo Nowa Honda Civic XI na pierwszym filmie

Honda oraz General Motors będą produkować samochody elektryczne 

Nowa umowa zawarta pomiędzy General Motors i Hondą dotyczy "przystępnych cenowo" pojazdów elektrycznych, w tym kompaktowych crossoverów, zbudowanych przy użyciu technologii baterii Ultium firmy GM. Według danych firm przytoczonych przez Reutersa crossovery są najlepiej sprzedającym się sektorem motoryzacyjnym na świecie, z liczbą ponad 13 milionów pojazdów rocznie.   

Przedsiębiorstwa pamiętają jednak o tańszych modelach. Zapowiedziano, że samochody w osiągalnych cenach, czyli tańszych niż 30 000 dolarów, które planowo będzie trzeba zapłacić za elektrycznego SUV-a, również pojawią się na rynku. Jak podaje Reuters, firmy nie chciały powiedzieć, ile zainwestują w ramach nowej współpracy. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

General Motors i Honda wprowadzają ekologiczne rozwiązania 

"Honda i GM wykorzystają udaną współpracę technologiczną, aby przyczynić się do znacznego wzrostu sprzedaży pojazdów elektrycznych" - powiedział Agencji Reutera prezes Hondy, Toshihiro Mibe. 

Samochody elektryczne to nie jedyny ekologiczny projekt w jaki angażują się firmy. Planowana jest również współpraca w rozwijaniu technologii akumulatorów dla pojazdów elektrycznych, która może obniżyć jej koszty.

General Motors dążą do osiągnięcia neutralności węglowej do 2040 roku, a Honda do 2050. Dodatkowo GM zapowiedziało wyeliminowanie emisji spalin z lekkich pojazdów dostawczych w USA do 2035 roku. Opracowywana jest również produkcja systemów wodorowych ogniw paliwowych.

Więcej informacji z Polski i ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Posłuchaj podcastu Scenariusz pisany cyrylicą. Rosyjskie trolle zaatakowały polski internet [PODCAST TECHNOTERAPIA]
Więcej o: