Szef Nvidii mówi o rewolucji i generuje własną piosenkę. "Teraz każdy może być programistą"

- Sztuczna inteligencja oznacza, że każdy może być teraz programistą - stwierdził Jensen Huang, dyrektor generalny firmy Nvidia. Jak mówi, sztuczna inteligencja zdecydowanie zmniejszy "barierę" wejścia w programowanie i sprawi, że rzeczy dotąd niemożliwe, staną przed nami otworem.

Pochodzący z Tajwanu Jensen Huang miał okazję wystąpić przed tysiącami osób podczas rozpoczynających się właśnie targów komputerowych Computex w Tajpej. Huang jest przekonany, że jesteśmy właśnie w trakcie cyfrowego przełomu, za który odpowiada niezwykle dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji.

Zobacz wideo Słuchawki Huawei FreeBuds 5 to dzieło projektantów, którzy puścili wodze fantazji [TOPtech]

Szef Nvidia: Teraz każdy może być programistą

Jak pisze Reuters, Jensen Huang stwierdził podczas swojego wystąpienia, że "w każdej epoce komputerowej można było robić różne rzeczy, które wcześniej nie były możliwe". Teraz te nowe możliwości przynosi właśnie sztuczna inteligencja. Dodał, że "nie ma wątpliwości, że jesteśmy w nowej erze komputerowej", dorzucając kilka słów po mandaryńsku i tajwańsku, co bardzo ucieszyło słuchaczy. Jedną z branż, która zmienia się nie do poznania jest oczywiście IT. - Bariera wejścia do programowania jest teraz niewiarygodnie nisko. Właśnie zniwelowaliśmy przepaść cyfrową. Dziś każdy może być programistą - wystarczy zlecić coś komputerowi - stwierdził Huang, cytowany przez agencję. Szef Nvidia nie wytłumaczył jednak, co ten przełom oznacza dla dzisiejszych programistów i jaka przyszłość ich czeka.

Jensen Huang zaprezentował też podczas wystąpienia możliwości generatywnej sztucznej inteligencji. Zlecił AI stworzenie programu, który - po krótkiej instrukcji od Huanga - wygenerował popową piosenkę na temat kierowanego przez niego przedsiębiorstwa. Huang zapowiedział też nawiązanie partnerstwa z największą na świecie grupą reklamową WPP. Obie firmy mają skupić się na tworzeniu cyfrowych kampanii reklamowych na podstawie treści generowanych przez sztuczną inteligencję. Reuters dodaje, że Nvidia stara się obecnie zaspokoić wysoki popyt na chipy (potrzebne do obsługi AI), które trafiają m.in. do takich firm, jak Microsoft.

Elon Musk, który ostatnio na poważne zainteresował się sztuczną inteligencją, narzeka jednak na ich brak. Stwierdził nawet, że obecnie procesory graficzne są "trudniej dostępne niż narkotyki". Miliarder kupił w kwietniu 10 tys. kart graficznych, które mają posłużyć mu do prac nad wielkim, ale bardzo tajemniczym projektem. Przypuszczalnie taka liczba chipów GPU może przydać się Muskowi do budowy platformy, służącej do trenowania sztucznej inteligencji, której możliwości mogłyby zostać potem zaimplementowane do Twittera. Wcześniej zapowiedział on powstanie aplikacji "X, the everything app" (czyli "aplikacja do wszystkiego"), która miałaby stać się imperium usługowym Muska.

--- 

Sztuczna inteligencja już teraz daje nowe technologiczne możliwości, by poprawić nasz byt. Nad takimi rozwiązani będą pracować programiści na międzynarodowym maratonie programowanie. Hackathon Hack To The Rescue, którego patronem jest Next.Gazeta.pl, odbędzie się już 14 i 15 czerwca. Więcej informacji znajdziecie w poniższym artykule:

Więcej o: