Apple i tani laptop? Nieoficjalnie: Nowy MacBook ma konkurować z Chromebookami. Padła data

Apple pracuje nad tanim MacBookiem, który konkurowałby z Chromebookami w sektorze edukacyjnym - wynika z nieoficjalnych doniesień medialnych. Nowy laptop ma pojawić się na rynku w drugiej połowie 2024 r.
Zobacz wideo Ten sprzęt poraża wydajnością (i ceną). Co potrafi nowy MacBook Pro? [TOPtech]

Nowy produkt Apple miałby być znacznie tańszy niż obecne modele Air i Pro. Jak to możliwe? Według nieoficjalnych doniesień serwisu digitimes.com, tani MacBook miałby zostać wykonany z innych, tańszych materiałów i komponentów. To ma pozwolić na obniżenie kosztów.

Apple ujawni nowy MacBook? Padła data

Jak czytamy, takie urządzenie mogłoby konkurować z Chromebookami od Google w sektorze edukacyjnym. Według źródeł, na które powołuje się zagraniczny portal, nowy tani laptop firmy Apple miałby wejść na rynek już w pierwszej połowie 2024 r.

Rynek Chromebooków wzrósł z 13,9 mln modeli w 2019 r. do 33,5 mln w 2021 r. Wraz ze spadkiem sprzedaży MacBooków, nowy tani model może pomóc firmie zwiększyć udział na rynku edukacji, zwłaszcza aby zapewnić użytkownikom alternatywę dla podstawowych modeli iPadów - wskazuje digitimes.com.

Obecnie najtańszym laptopem w ofercie Apple jest MacBook Air - urządzenie 13-calowe z procesorem Apple M1 kosztuje 4556 zł. Tymczasem za najtańszego Chromebooka - model CB315 - zapłacimy 999 zł.

Apple będzie próbował podbić rynek edukacyjny? Ten należy do firm Google i Microsoft

Dan Ives, dyrektor zarządzający w Wedbush Securities uważa, że Apple będzie walczyć o udział na rynku i prędzej czy później ujawni nowy tani MacBook. - Rynek edukacyjny to trudny orzech do zgryzienia, ponieważ tak naprawdę należy do Google i Microsoftu - powiedział w rozmowie z "New York Post". - Wiele gospodarstw domowych posiada Apple - można je spotkać wszędzie z wyjątkiem sal lekcyjnych - dodał.

Więcej o: