Grecy zapraszają Niemców na zimę. "U nas nie ma potrzeby ogrzewania domu"

W obliczu wysokiej inflacji i groźby kryzysu energetycznego w Niemczech minister turystyki Grecji wezwał Niemców do spędzania zimy w jego kraju.
Zobacz wideo Jak przygotować się na zimę? "Ważna jest efektywność energetyczna"

"Będziemy na was czekać" – powiedział gazecie "Bild" minister Vasilis Kikilias. – My Grecy z wielką przyjemnością powitalibyśmy niemieckich emerytów, którzy chcą zasmakować 'śródziemnomorskiej zimy' z grecką gościnnością, łagodną pogodą i wysokiej jakości usługami"- dodał Kikilias.

Podobne zaproszenie skierował do Niemców Panagiotis Simandirakis burmistrz portowego miasta Chania z greckiej wyspy Kreta, mówiąc: "Zapraszamy każdego Niemca, który chce tu przyjechać i zamieszkać tej zimy z dala od kryzysów". Kreta jest odpowiednia, "aby przetrwać kryzysową zimę"- powiedział taboidowi "Bild" Simandirakis. U nas nie ma potrzeby ogrzewania domu. Żaden Niemiec nie będzie musiał marznąć w Grecji - zapewnił burmistrz Chanii.

Anna MoskwaAnna Moskwa o pomyśle premiera: to grozi zapaścią ciepłownictwa

Niemiecki problem z gazem

W związku z pracami konserwacyjnymi wstrzymano transport gazu z Rosji do Niemiec gazociągiem Nord Stream 1. Jego przegląd powinien potrwać około 10 dni, ale władze w Berlinie obawiają się, że Rosja może już nie wznowić transportu surowca. Groźba braku gazu i wezwania do oszczędzania energii niepokoi wielu Niemców.

(AFP/jar)

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle

 
Więcej o: