Arabia Saudyjska chce zasadzić 10 mld drzew na pustyni. Ma to zmniejszyć emisję CO2

Arabia Saudyjska ma w planach posadzić 10 mld drzew w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Jest to jeden z elementów planu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla i zanieczyszczenia gleby, który przedstawił następca tronu Mohammad ibn Salman.

Książę ibn Salman przekazał, że do 2030 roku połowa energii w Arabii Saudyjskiej będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych. - Królestwo, region i cały świat muszą robić więcej i działać szybciej w walce ze zmianą klimatu - powiedział następca tronu.

Bałtyk zagrożony. 'Godzina dla Ziemi' WWF dla naszego morzaZgasł Pałac Kultury. Dla Bałtyku. Martwe strefy to już prawie 18 proc. morza

10 mld zostanie posadzonych w Arabii Saudyjskiej 

Mohammad ibn Salman chce, by w Arabii Saudyjskiej zasadzono 10 mld drzew. Dodatkowo we współpracy z innymi krajami arabskimi w ramach inicjatywy Zielonego Bliskiego Wschodu planuje się posadzić kolejnych 40 mld. Jeśli uda się zrealizować plan, będzie to największy program zalesienia na świecie. Następca tronu nie przedstawił jednak szczegółowego harmonogramu działań, a agencja Reutera podkreśla, że Arabia Saudyjska dysponuje ograniczonymi zasobami wody.

Zobacz wideo Bałtyk potrzebuje pomocy. Co możemy zrobić?

Mohammad ibn Salman na liście najbardziej wpływowych ludzi na świecie

Plan Zielonego Bliskiego Wschodu to jedna ze składowych szerszego programu księcia. Ma zmniejszyć uzależnienie gospodarki kraju od ropy oraz wpłynąć na poprawę jakości życia mieszkańców Arabii Saudyjskiej. Obecnie kraj jest największym eksporterem ropy naftowej na świecie.

Każdego roku marnujemy przeciętnie kilkadziesiąt kilogramów jedzeniaCo zrobić, by wyrzucać mniej? Wypróbuj dzienniczek marnowania jedzenia

Choć oficjalnie władzę w Arabii Saudyjskiej sprawuje król Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud, jednak w rzeczywistości to jego następca, książę Muhammad ibn Salman, kieruje państwem. W 2018 roku magazyn Forbes umieścił go na ósmym miejscu na liście najbardziej wpływowych ludzi na świecie.

Więcej o: