Tesco traci kolejne trzy sklepy. Kaufland zawiesił już na nich swój szyld

Kaufland w połowie lutego otworzy trzy nowe markety w miejscach, w których wiele lat działały sklepy Tesco. Na sklepach zawisły już szyldy niemieckiej sieci, a pracownicy sklepów stali się jej pracownikami. Dokładne daty otwarcia nie są znane.

Jak podają wiadomościhandlowe.pl, w połowie lutego ruszą trzy kolejne supermarkety sieci Kaufland. Nowe placówki znajdują się w Warszawie (ul. Stalowa), Gdańsku (ul. Cienista) oraz w Krakowie (ul. Wielicka) w miejscach, w których we wcześniejszych latach działały sklepy sieci Tesco. Po dawnym właścicielu obiektów nie ma już jednak śladu, gdyż w ostatnich dniach na marketach zawisły charakterystyczne szyldy z literką "K". Ponadto, od 1 lutego pracownicy sklepów stali się pracownikami Kaufland

Zobacz wideo

Kaufland zwiększa liczbę sklepów i podwyższa pensje

W ostatnich miesiącach zauważalna jest coraz większa aktywność niemieckiej sieci na krajowym rynku. Kaufland już wcześniej przejął kilka innych sklepów sieci Tesco. Wraz z otwarciem trzech nowych marketów łączna liczba sklepów sieci zwiększy się do 216 placówek.

Obecnie sieć zatrudnia ok. 16 000 pracowników, którzy od 1 marca otrzymają podwyżki zarobków. Na ten cel przeznaczono łącznie 50 mln zł. Osoby pracujące na stanowisku kasjer-sprzedawca będą mogli liczyć na zarobki rzędu 3200-3900 tys. zł brutto, co jest konkurencyjną stawką w porównaniu do potentatów w branży handlowej, czyli Biedronki (3250-3600 zł brutto) oraz Lidla (3400-4600 zł brutto). 

Tesco zwija żagle. Kolejnych sześć sklepów zamkniętych 

W ciągu sześciu lat liczba sklepów sieci Tesco spadła o ponad 100 sklepów do poziomu ok 340 placówek. Jest to jeden z założeń procesu restrukturyzacji wprowadzonego po negatywnych finansowych sieci w Polsce. W bieżącym roku Tesco poinformowało o zamknięciu pięciu kolejnych placówek. W ich wyniku pracę straci około 400 osób. 

>>> Dowiedz się więcej: NSZZ "Solidarność" z ostrym wezwaniem do Tesco: "Działacie sprzecznie z prawem"

Więcej o: