PKP planuje rewolucję. Chce wprowadzić wspólny bilet na pociąg, samolot i autobus

PKP zapowiedział ostatnio modernizację dworców kolejowych oraz wprowadzenie nowoczesnych, a co za tym idzie szybszych pociągów. To jednak nie koniec planów spółki. Kolejnym krokiem ma być wprowadzenie wspólnego biletu na pociąg, samolot oraz autobus.

Po wieloletnich problemach polskiej kolei, czego dowodem były masowo zamykane połączenia powoli obserwujemy zmianę tego trendu. W 2018 roku PKP zanotowało 500 mln zł zysku, co więcej, obecny rząd mocno inwestuje w transport kolejowy. Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy o tym, że spółka PKP Intercity otrzyma od Ministerstwa Infrastruktury 10-letnią dotację w wysokości 19 mld zł. Poza kolejnymi inwestycjami krajowy przewoźnik kolejowy ma również inne plany, aby zachęcić Polaków do korzystania z jego usług. Jak informuje money.pl, chodzi o wspólny bilet na pociąg, samolot oraz autobus. 

Zobacz wideo Czy Polacy są zadowoleni z PKP?

PKP planuje wprowadzić wspólny bilet na kolej, samolot i autobus. To wcale nie taka odległa wizja

Pomysł integracji kolei z innymi środkami transportu został zaprezentowany podczas II Kongresu Rozwoju Kolei w Warszawie w ramach panelu “Jak zrównoważyć rynek transportowy”. 

Wspólny bilet jest najlepszym takim rozwiązaniem w Europie. Patrząc na koleje zachodnie od względem innowacji na pewno nie mamy się czego wstydzić.

- tłumaczył prezes PKP Intercity Marek Chraniuk. Wizja wspólnego biletu nie jest jednak odległą fantasmagorią, ponieważ spółka rozpoczęła już rozmowy z PLL LOT. Chęć uczestnictwa w inicjatywie wyraził na kongresie również Paweł Hanula, dyrektor ds. przewozów i taboru w PKS Polonus. PKP podobne rozwiązanie zamierza wprowadzić w kwestii dojazdów na dworce poprzez uruchomienie pakietu usług PKP Mobility. Wspólny bilet obowiązuje od roku już w przypadku przejazdów pociągami PKP Intercity oraz części kolei regionalnych. 

>>> Czytaj także: PKP szuka maszynistów od zaraz. Wkrótce czeka nas załamanie w tej branży

Więcej o: