PKP planuje rewolucję. Chce wprowadzić wspólny bilet na pociąg, samolot i autobus

PKP zapowiedział ostatnio modernizację dworców kolejowych oraz wprowadzenie nowoczesnych, a co za tym idzie szybszych pociągów. To jednak nie koniec planów spółki. Kolejnym krokiem ma być wprowadzenie wspólnego biletu na pociąg, samolot oraz autobus.

Po wieloletnich problemach polskiej kolei, czego dowodem były masowo zamykane połączenia powoli obserwujemy zmianę tego trendu. W 2018 roku PKP zanotowało 500 mln zł zysku, co więcej, obecny rząd mocno inwestuje w transport kolejowy. Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy o tym, że spółka PKP Intercity otrzyma od Ministerstwa Infrastruktury 10-letnią dotację w wysokości 19 mld zł. Poza kolejnymi inwestycjami krajowy przewoźnik kolejowy ma również inne plany, aby zachęcić Polaków do korzystania z jego usług. Jak informuje money.pl, chodzi o wspólny bilet na pociąg, samolot oraz autobus. 

Zobacz wideo Czy Polacy są zadowoleni z PKP?

PKP planuje wprowadzić wspólny bilet na kolej, samolot i autobus. To wcale nie taka odległa wizja

Pomysł integracji kolei z innymi środkami transportu został zaprezentowany podczas II Kongresu Rozwoju Kolei w Warszawie w ramach panelu “Jak zrównoważyć rynek transportowy”. 

Wspólny bilet jest najlepszym takim rozwiązaniem w Europie. Patrząc na koleje zachodnie od względem innowacji na pewno nie mamy się czego wstydzić.

- tłumaczył prezes PKP Intercity Marek Chraniuk. Wizja wspólnego biletu nie jest jednak odległą fantasmagorią, ponieważ spółka rozpoczęła już rozmowy z PLL LOT. Chęć uczestnictwa w inicjatywie wyraził na kongresie również Paweł Hanula, dyrektor ds. przewozów i taboru w PKS Polonus. PKP podobne rozwiązanie zamierza wprowadzić w kwestii dojazdów na dworce poprzez uruchomienie pakietu usług PKP Mobility. Wspólny bilet obowiązuje od roku już w przypadku przejazdów pociągami PKP Intercity oraz części kolei regionalnych. 

>>> Czytaj także: PKP szuka maszynistów od zaraz. Wkrótce czeka nas załamanie w tej branży

Więcej o:
Komentarze (21)
PKP planuje rewolucję. Chce wprowadzić wspólny bilet na pociąg, samolot i autobus
Zaloguj się
 • kiesier

  Oceniono 9 razy 9

  PKP planuje latać pociągami?
  Może najpierw niech sprawią żeby we wszystkich pociągach zlikwidować WCty z widokiem na tory.

 • czonek22

  Oceniono 10 razy 8

  pkp niech wprowadzi jeden bilet kolejowy na całą trasę niezależnie od przewoźnika, bo z tym nie mogą sobie jakoś od lat poradzić.

 • mocherowaemerytka

  Oceniono 6 razy 6

  Popieram wypowiedź Czonek22 "pkp niech wprowadzi jeden bilet kolejowy na całą trasę niezależnie od przewoźnika, bo z tym nie mogą sobie jakoś od lat poradzić." To jest kpina z pasażerów, że jeszcze do tej pory nie wprowadzili wspólnego biletu na każdy pociąg bez względu jaki jest przewoźnik.

 • ar.co

  Oceniono 5 razy 5

  To pewnie dzięki oszczędnościom, jakie zrobili na likwidacji darmowej lury niesłusznie zwanej kawą w jakże prestiżowym Pendolino.

 • udet1124

  Oceniono 5 razy 5

  PKP niech się skupi na remoncie wagonów. Tych non stop brakuje(pożyczane są z Czech). Wiele wycofanych stoi/czeka na remont na Olszynce Grochowskiej.

 • dudi-w

  Oceniono 6 razy 4

  A juz posprzatali w pociągach? Domyli wieloletnie brudy? jest woda? jest mydło? Papier toaletowy? A czy juz doszli do tego, jak jeździć zgodnie z rozkładem jazdy? Czy będa wypłacać rekompensaty za spóźnienie pociągów????? Czy nadal rozkłady jazdy będa sie zmieniały kilkadziesiat tysięcy razy rocznie???? Czy wszystkie poytywne odpowiedzi usłyszymy dopiero po zbudowaniu CPK,? przekopu Mierzei? otwarciu kosmodromu????? Kolejne pisowskie brednie!!!!

 • Miru Web

  Oceniono 4 razy 4

  Czy oni nie czują śmieszności tych zapowiedzi? Kolej nie radzi sobie z punktualnością, biletami, miejscówkami, toaletami!

 • megaxs

  Oceniono 4 razy 4

  IC z Warszawy do Poznania jedzie już 3.25, a pie...li, że po remoncie co ciągnął się chyba 4 lata miały jeździć 2.10, przed remontem "berolina" osiągała w porywach 2.22

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX