Kasy dla seniorów zastąpią godziny dla seniorów? Jest nowa propozycja

Business Centre Club proponuje, aby godziny dla seniorów zostały zastąpione przez kasy dla seniorów. Według organizacji takie rozwiązanie byłoby korzystniejsze dla osób starszych oraz przedsiębiorców.

Godziny dla seniorów obowiązują od 10 października. Zgodnie z przepisami w tygodniu, w sklepach, drogeriach, aptekach czy punktach pocztowych w godzinach 10-12 obsługiwane są tylko osoby powyżej 60. roku życia. Rozwiązanie jest jednak krytykowane przez część przedsiębiorców, jak i obywateli. 

Kasy dla seniorów zastąpią godziny dla seniorów? Jest nowa propozycja 

Wiadomoscihandlowe.pl informują o apelu Business Centre Club dotyczącym zmian w przepisach. Organizacja reprezentująca właścicieli firm zwraca uwagę, że wielu seniorów woli robić zakupy w innych godzinach, gdyż mogą wtedy skorzystać z pomocy osób młodszych znajdujących się w sklepie. "Obecne przepisy rozporządzenia nie są racjonalne, dlatego nie wszyscy seniorzy korzystają z wyznaczonego specjalnie dla nich czasu zakupów" - czytamy w apelu. 

Zobacz wideo „Cel redukcji emisji CO2 sam się nie wykona. Potrzeba olbrzymich inwestycji”

BCC przedstawia również rozwiązanie, które mogłoby zastąpić tak bardzo krytykowane godziny dla seniorów. "Bardziej korzystne i adekwatne, zarówno dla seniorów, przedsiębiorców, jak również całego społeczeństwa, byłoby wyznaczenie wybranych kas w markecie do wyłącznej obsługi seniorów, zamiast wyznaczanie określonego czasu do obsługi wyłącznie osób starszych, jak ma to miejsce obecnie" - twierdzi organizacja. 

Godziny dla seniorów. Rząd nie chciał zmiany w przepisach

Na razie nie wiadomo, jaki jest stosunek rządu do tego typu propozycji. Plany dotyczące zmian w godzinach dla seniorów pojawiły się w listopadzie bieżącego roku. Chodziło wtedy o zezwolenie na robienie zakupów opiekunom seniorów. W odpowiedzi na interpelację Marcina Kierwińskiego z KO Anna Schmidt, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej stwierdziła, że rząd nie zamierza wprowadzać zmian w obowiązujących przepisach. 

Więcej o: