Mijające tygodnie upływają pod znakiem coraz większej desperacji przedsiębiorców, którzy przez epidemię koronawirusa nie mogą działać. Firm, które wznawiają działalność, przybywa, podobnie jak ostrzeżeń płynących ze strony rządu.
Najpierw odcięciem od dotacji zagroził Jarosław Gowin, szef resortu rozwoju, później prowadzących firmy ostrzegał Paweł Borys, szef Polskiego Funduszu Rozwoju, który dystrybuuje rządową pomoc. Ostatecznie głos zabrał sam premier Mateusz Morawiecki, który wyraźnie stwierdził, że łamiący restrykcje muszą liczyć się z karami nawet do 30 tys. zł. Szef rządu przedstawił też warunki, na których zamknięte branże będą mogły "wrócić do życia".
Co rząd ma do zaoferowania przedsiębiorcom? Na jakich warunkach będą mogli działać? W rozmowie z Łukaszem Kijkiem wyjaśnia to w programie "Studio Biznes" Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju.
Ważnym wydarzeniem ostatnich dni była też konferencja Adam Glapińskiego, szefa Narodowego Banku Polskiego. Wcześniej zapowiadał on, że obniżenie stóp procentowych w Polsce wciąż jest możliwe, podczas ostatniego wystąpienia stwierdził nawet, że dopuszczalne są stopy ujemne.
Czytaj też: Siłownie i restauracje zostaną otwarte w lutym? Mateusz Morawiecki podał warunki
Jaki efekt może przynieść dla polskiego gospodarki dalsze utrzymywanie niskich stóp lub ich dalsze obniżanie? Wyjaśnia to Maciej Samcik, dziennikarz ekonomiczny, twórca serwisu subiektywnieofinansach.pl.
W programie "Studio Biznes" Tomasz Korniejew, redaktor naczelny serwisu Moto.pl, opowie o wrażeniach, jakie zrobiła na nim Honda CR-V Hybrid. Daniel Maikowski zabierze nas z kolei w świat technologii.