PKO BP już przyjmuje wnioski w ramach programu "Mieszkanie bez wkładu własnego"

PKO Bank Polski od 1 września rozpoczyna przyjmowanie wniosków w ramach programu "Mieszkanie bez wkładu własnego". Formalności związanych z udziałem w programie można dopełnić w każdym oddziale banku podczas składania wniosku o kredyt mieszkaniowy. W programie bierze udział również 7 innych banków.

Mieszkanie bez wkładu własnego to nowy program rządu, jeden z projektów zapowiadanych w ramach Polskiego Ładu. Ma umożliwić zakup mieszkania osobom, które mają zdolność kredytową, ale nie mogą uzbierać odpowiednich środków na wkład własny. 

Zobacz wideo Mieszkanie prawem, nie towarem. Co na to Konstytucja? [Next Station]

Mieszkanie bez wkładu własnego. Komu przysługuje?

Projekt skierowany jest do gospodarstw domowych o niskich dochodach, które przy odpowiednich warunkach są w stanie uzyskać kredyt nawet w wysokości 100 proc. wartości mieszkania. Program zakłada m.in. gwarancję Banku Gospodarstwa Krajowego dla wkładu własnego w wysokości 10-20 proc. nabywanej nieruchomości (maksymalnie 100 tys. zł). Warunkiem jest m.in. to, że cena metra kwadratowego mieszkania mieści się w ustalonych limicie (różnym dla poszczególnych gmin).   

W ramach programu kredytobiorcy mogą otrzymać 20 tys. zł wsparcia na spłatę zobowiązania w przypadku powiększenia rodziny o drugie i 60 tys. zł o trzecie albo kolejne dziecko. 1 czerwca umowę o współpracy BGK podpisał z PKO Bankiem Polskim, a od 1 września w ofercie PKO Banku Polskiego dostępny jest kredyt mieszkaniowy udzielany na warunkach programu "Mieszkanie bez wkładu własnego" 

Więcej o szczegółach tego programu przeczytasz w poniższym artykule >>>> 

Mieszkanie bez wkładu własnego. Jak złożyć wniosek w PKO BP?

- Program "Mieszkanie bez wkładu własnego" to rozwiązanie, którego szczególnie potrzebują młodzi ludzie, młode rodziny, aby z powodzeniem wystartować w przyszłość. Posiadanie własnego mieszkania to nie tylko spełnienie własnych potrzeb, ale także dobra inwestycja - podkreśla Tomasz Frąckowiak, dyrektor pionu klienta detalicznego w PKO BP, cytowany w oficjalnym komunikacie

Wszystkie formalności związane ze skorzystaniem z gwarancji BGK należy dopełnić w oddziale banku PKO BP podczas składania wniosku o kredyt mieszkaniowy. Nie ma konieczności podpisywania dodatkowych dokumentów odrębnie w Banku Gospodarstwa Krajowego. Klient może zdecydować, na jaki okres podpisuje umowę - od 15 do 35 lat oraz czy zobowiązanie będzie spłacał w ratach równych, czy malejących.   

- Udało nam się maksymalnie uprościć całą procedurę, dzięki czemu proces wnioskowania o kredyt hipoteczny jest obecnie szybki i prosty - mówi Frąckowiak.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Mieszkanie bez wkładu własnego - które banki?

Według informacji na stronie BGK oprócz PKO BP, umowy dotyczące udostępniania kredytu bez wkładu własnego podpisało jeszcze siedem banków: Alior Bank, Bank Ochrony Środowiska, Bank Pekao, Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, BPS i Santander Bank Polska. 

Więcej o: