Reserved wciąż działa w Rosji? Ukrainka pokazała zdjęcia. Poprosiliśmy LPP o komentarz

Reserved w marcu zamknęło swoje sklepy w Rosji. Marka trafiła następnie w ręce chińskiego konsorcjum. Obecnie ubrania marki wciąż można kupić w kraju rządzonym przez Władimira Putina. Właściciel Reserved, firma LPP, tłumaczy, że ich produkty są wciąż sprzedawane w Rosji ze względu na długoterminowe kontrakty.

Po inwazji Rosji na Ukrainę setki firm wycofało się z rosyjskiego rynku. Zrobił to też polski gigant odzieżowy LPP, do którego należą takie marki jak Reserved, Cropp czy Mohito. Rosyjskie sklepy zostały sprzedane chińskiemu konsorcjum, które przemianowały je m.in. na Re czy Mo, co nawiązuje do oryginalnych nazw. 

Jak się okazuje, wciąż można jednak zobaczyć nazwę Reserved w rosyjskich sklepach. Uwagę na to zwróciła na Twitterze ukraińska badaczka Viktoria Ivanchenko. 

Zobacz wideo

Reserved wciąż w Rosji? LPP tłumaczy, że chodzi o długoterminowe kontrakty

Zwróciliśmy się do LPP z prośbą o komentarz w tej sprawie. Spółka przypomniała, że po 19 maja 2022 roku, po 20 latach obecności na rynku rosyjskim, zakończyła swoją działalność handlową w tym kraju. 

Prawa do RE TRADING OOO zostały sprzedane Chińczykom, którzy jednocześnie nabyli prawo do sprzedaży wszystkich towarów przeznaczonych na rosyjski rynek. "Transakcja objęła więc produkty znajdujące się w momencie zawarcia umowy sprzedaży spółki w magazynach oraz sklepach stacjonarnych, zlokalizowanych w Rosji, jak również te, które były przewidziane, zamówione czy już wyprodukowane na potrzeby rynku rosyjskiego" - informuje LPP. 

Spółka wyjaśniła, że związane jest to z jej modelem biznesowym, który uwzględnia projektowanie i składanie zamówień u dostawców z dużym wyprzedzeniem czasowym. "Realizacja postanowień zawartej transakcji jest rozłożona w czasie i może potrwać co najmniej kilkanaście miesięcy" - pisze LPP. 

Niezależnie od tego z całą stanowczością potwierdzamy, że spółka LPP zakończyła działalność handlową w Rosji.

- czytamy w komunikacie.

Więcej o: