PIT 2020. Ulga termomodernizacyjna. Komu przysługuje? Co można odliczyć?

Trwa okres rozliczeń podatkowych. Termin rozliczenia mija z końcem kwietnia. Składając deklarację podatkową, można odliczyć szereg ulg. Jedną z nich jest ulga termomodernizacyjna. Kto może z niej skorzystać? Ile można odliczyć?

Do 30 kwietnia należy rozliczyć podatki. Jeśli tego nie zrobimy, urząd zrobi to za nas. Warto jednak zrobić to samodzielnie, ponieważ umożliwia to odliczenie różnych ulg podatkowych. 

Ulga termomodernizacyjna - kto może skorzystać i ile można odliczyć?

Ulga termomodernizacyjna przysługuje właścicielom nieruchomości, którzy ponieśli wydatki na ocieplenie domu. Pozwala ona na odpisanie od dochodu nawet 54 tys. złotych tytułem "wydatków na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego". Żeby uzyskać ulgę, należy spełnić określone warunki. Nie przysługuje ona najemcom, jedynie właścicielom mieszkania czy domu. Nie przysługuje też na nieruchomości, a jedynie na konkretnego podatnika. Oznacza to, że po remoncie kilku nieruchomości, maksymalną kwotą, którą będziemy mogli odpisać, będzie 53 tys. złotych. Kwota ta podwaja się, jeśli z ulgi korzysta małżeństwo. Wtedy odliczyć można 106 tys. złotych.

Zobacz wideo PIT ZA 2019. Kto może skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej?

Jeśli ulga zostanie przyznana, pracę związaną z ociepleniem domu należy skończyć w ciągu trzech lat. Niespełnienie tego warunku skutkuje koniecznością zwrotu dofinansowania. Ponadto trzeba pamiętać, że rozliczeniu podlegają jedynie realnie poniesione koszty remontu. 

Sprawdź co jeszcze warto wiedzieć o rozliczeniu podatkowym za 2019 rok:

Więcej o:
Komentarze (2)
PIT 2020. Ulga termomodernizacyjna. Komu przysługuje? Co można odliczyć?
Zaloguj się
 • krowajagoda

  Oceniono 1 raz 1

  Na ocieplenie domu i nie tylko
  Autor spłodził artykuł na kolanie. I nawet nie chciało mu się przeczytać co rozporządzenie ministra obejmuje w ramach termomodernizacji.
  Co za dyletant.

 • robroy987

  0

  nikt nie chce tych pseudopomy panstwa ktore rozregulowuj kazdy rynek. dotykali sie do aut elektrychnych i efekt byl dokladnie odwrotny od zamierzonego. belkot pana premiera o subwencjach spowodowal ze sie wszyscy wstrzymali czekali i NIE KUPOWALI aut elektrycznych. doplaty do mieszkan spowodowaly podwyzke cen mieszkan. rozdawanie pieniedzy spowodowalo rozwalenie nasilonymi inspekcjami tysiecy firm... lepiej zeby idiotow zamknac na bezludnej wyspie niz te chore pomysly pozwalac im siac i propagowac..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX