Najlepsze modele zegarków do uprawiania sportu. TOP 3 smartwatche dla aktywnych

Smartwatche cieszą się coraz większą popularnością. Oprócz funkcji klasycznego zegarka, przekażą powiadomienia z telefonu i pomogą monitorować naszą aktywność fizyczną. Sprawdź, które z nich najlepiej sprawdzą się dla osób uprawiających sport.

Smartwatch: dlaczego są tak popularne?

Smartwatche swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim funkcjonalności. 

W zależności od poziomu zaawansowania poszczególne modele smartwatchy oferują m.in.:

  • odbieranie powiadomień ze smartfona;
  • odbieranie połączeń i prowadzenie rozmowy;
  • sterowanie muzyką odtwarzaną ze smartfona;
  • mierzenie aktywności organizmu podczas wysiłku (tętno, spalanie kalorii);
  • monitorowanie jakość snu.

Smartwatche zostały stworzone m.in. po to, by częściowo zastąpić nasz smartfon. Za pośrednictwem Bluetooth zegarek łączy się z telefonem i umożliwia korzystanie z aplikacji, wysyłanie i odczytywanie wiadomości tekstowych czy prowadzenie rozmów. Smartwatche z segmentu sportowego  posiadają również bardziej rozbudowane funkcje z zakresu monitorowania aktywności. 

Najlepsze smartwatche dla aktywnych: top 3

Decydując się na wybór smartwatcha dla aktywnych, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego funkcjonalność, ale także jakość wykonania, gdyż musi być odporny na ewentualne wstrząsy i uszkodzenia. Na rynku mamy wiele modeli smartwatchy w różnych cenach. Część z nich niestety pozostawia sporo do życzenia, chcąc więc zakupić dobrej jakości sprzęt, trzeba liczyć się z wydatkiem minimum kilkuset złotych. Jeśli dysponujemy mniejszym budżetem, wtedy lepiej wziąć pod uwagę zakup dobrej opaski fitness, które w takiej kwocie oferują przyzwoitą jakość. 

  • Fitbit Versa Lite to smartwatch, który może pochwalić się wieloma godzinami pracy bez ładowania (nawet cztery dni), ciekawym designem i kompletem funkcji niezbędnym w tego typu urządzeniach. Dodatkowo posiada całkiem przystępną cenę - można go zakupić już za niespełna 600 złotych. Smartwatch potrafi m.in. monitorować tętno, śledzić cykl menstruacyjny kobiet oraz 15 rodzajów aktywności fizycznej. Posiada narzędzia integrujące z aplikacją Fitbita, co oznacza, że przy zmianie urządzenia na inne, dotychczasowe dane zostaną zsynchronizowane.
  • Honor Watch GS Pro to smartwatch, który oferuje wiele za nieduże pieniądze. Uwagę zwraca jego staranne wykonanie i użyte materiały, które sprawiają, że zegarek jest bardzo wytrzymały. Posiada mocną baterię i jako jeden z niewielu dostępnych na rynku posiada funkcje outdoorowe (np. wędrówki górskie) z GPS-em. Posiada także rozbudowane opcje monitorowania funkcji organizmu. Wszystko to za około 900 złotych. 
  • Xiaomi Amazfit Stratos GTR to bardzo dobrej jakości inteligentny zegarek w przystępnej cenie. Jego ekran został wykonany w technologii OLED i jest zabezpieczony szkłem hartowanym. Zegarek posiada bardzo wydajną baterię, a użytkownik może wybierać między opcją ze stalową lub z aluminiową kopertą, która stylowo prezentuje się na dłoni. Jest to więc sprzęt bardzo dobrej jakości w dobrej cenie - można go dostać już za około 650 złotych.
Zobacz wideo Największe wpadki w świecie smartfonów. Producenci woleliby zapomnieć o tych urządzeniach

Polecane smartwatche. Które modele są najlepsze według użytkowników?

Polecanych smartwatchy znajdziemy na rynku co najmniej kilka. Ważne, by przed zakupem dokładnie rozważyć wszystkie wady i zalety danego produktu, a także dokładnie określić nasze potrzeby. Jeśli nasza aktywność sportowa ma raczej sporadyczny charakter, nie warto inwestować wysokich kwot w takie urządzenie. Jeśli z kolei często korzystamy z udogodnień smartwatcha, warto postawić na taki, który jest niezawodny, a jego jakość wykonania pozwala zawsze nosić go na ręce. Do polecanych modeli smartwatchy, które łączą w sobie funkcjonalność oraz stylowy wygląd należą:

Smartwatche damskie i męskie: czym się różnią?

W zasadzie, jeśli chodzi o smartwatche damskie i męskie to pod względem funkcjonalności nie różnią się one niczym. Różnice dostrzegamy w designie. Smartwatche dla kobiet są pod tym względem dużo lepiej dopracowane, a część z nich na pierwszy rzut oka wygląda jak tradycyjny zegarek.

Smartwatche dla mężczyzn są z kolei bardziej klasyczne i większe. Dopasowanie rozmiaru bransolety do ręki jest bardzo ważne i na to powinny uważać szczególnie osoby o drobnych nadgarstkach, bo zegarek nie może być zbyt luźny. Szczególnie wtedy, gdy uprawiamy jakąś aktywność fizyczną.

Więcej o: