Koronawirus znów straszy Niemcy. Wzrost liczby przypadków. Delta w natarciu

W Niemczech odnotowano niewielki wzrost liczby przypadków koronawirusa.Szczyt trzeciej fali COVID-19 przypadł tam na 26 kwietnia, a ostatnie wzrosty odnotowano na początku czerwca.

Wraz z rozprzestrzenianiem się wariantu Delta również w Niemczech odnotowano pierwszy od tygodni nieznaczny wzrost przypadków infekcji koronawirusem. Siedmiodniowy wskaźnik zachorowalności liczony na 100 tys. mieszkańców, który ostatnio stale spadał, wzrósł znowu o 0,1 proc. Według danych z niemieckich sanepidów wynosi on obecnie 5,0. Dzień wcześniej - w sobotę 3 lipca - plasował się na poziomie 4,9 proc., a tydzień wcześniej wynosił jeszcze 5,7.

Zobacz wideo Jaka część naszych składek z OFE będzie przekazana do IKE/ZUS? [Q&A]

Zazwyczaj liczba nowych zakażeń w weekendy i poniedziałki jest niższa niż średnia tygodniowa, ponieważ w weekendy wykonuje się mniej testów i zgłasza mniej wyników badań.

Delta w natarciu

Najwyższy siedmiodniowy wskaźnik zachorowalności podczas trzeciej fali pandemii odnotowano w Niemczech 26 kwietnia - wynosił on wtedy 169,3. Potem już (poza kilkoma wyjątkami) spadał dość systematycznie. Ostatnio wzrósł przejściowo 1 i 2 czerwca.

Ze względu na rozprzestrzenianie się szczególnie zakaźnego wariantu Delta spodziewano się, że również w Niemczech systematyczny spadek liczby infekcji nie utrzyma się w tej formie.

Szczepionki przeciwko COVID-19 (zdjęcie ilustracyjne)Naukowcy: Infekcja COVID-19 zmienia długotrwale komórki krwi

Siedem zgonów

Według nowych danych niemieckiego Instytutu Roberta Kocha (RKI) w ciągu ostatnich 24 godzin zgłoszono w Niemczech 559 nowych zakażeń koronawirusem i siedem zgonów w związku z COVID-19. Łącznie RKI naliczył w Niemczech od początku pandemii 3.730.912 infekcji SARS-CoV-2.

Rzeczywista liczba jest prawdopodobnie znacznie wyższa, ponieważ wiele zakażeń pozostaje niewykrytych. Liczba osób, które zmarły w związku z koronawirusem wzrosła do 91.030.

Wakacje. W jakich krajach wciąż obowiązują maseczki? (zdjęcie ilustracyjne)Maseczki na wakacjach. W których krajach trzeba zasłaniać usta oraz nos?

(AFP/dom)

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle

 
Więcej o: