Koronawirus. Lidl wprowadza zmiany w zasadach bezpieczeństwa. Niektórzy będą obsługiwani bez kolejki

Epidemia koronawirusa sprawiła, że funkcjonujące placówki handlowe zdecydowały się na wprowadzenie dodatkowych zasad bezpieczeństwa. Sieć Lidl zdecydowała się wprowadzić kolejne rozwiązanie - obsługiwanie bez kolejki lekarzy, wolontariuszy oraz służb mundurowych.

Sieci handlowe z tygodnia na tydzień decydują się na wprowadzanie kolejnych rozwiązań, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pracowników placówek oraz klientów. Sieć Lidl zdecydowała się pójść krok dalej i wykonać gest w stronę osób bezpośrednio zaangażowanych w walkę z epidemią koronawirusa. 

>>> Czytaj także: Koronawirus. Ministerstwo wydaje zalecenia. Oto, jak sklepy mają zabezpieczyć się przed koronawirusem

Koronawirus. Lidl wprowadza kasy pierwszeństwa dla niektórych grup społecznych i zawodowych

Lidl poinformował o tym, że udostępnia kasy pierwszeństwa wolontariuszom pomagającym seniorom w robieniu zakupów, pracownikom służby zdrowia (lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni) oraz przedstawicielom służb mundurowych (policja, straż miejska i pożarna, wojsko), w tym żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej. Ze specjalnych kas mogą skorzystać równie osoby starsze. 

Sieć zdecydowała się także na zmiany wewnętrzne, dzieląc pracowników poszczególnych placówek na mniejsze grupy. Dzięki temu kontakt między nimi będzie jak najmniejszy, a w konsekwencji spadnie ryzyko zakażenia koronawirusem. 

Zobacz wideo Czy rząd wystarczająco przygotował się na nadejście koronawirusa?

Koronawirus. Jak sieć handlowa dba o bezpieczeństwo w dobie epidemii? 

O kolejnych rozwiązaniach wprowadzanych przez poszczególne sieci informowaliśmy na bieżąco w ostatnich dniach. W związku z epidemią koronawirusa sieć Lidl zdecydowała się wprowadzić krótsze godziny funkcjonowania sklepów, które otwarte są w godz. 7-21. Dodatkowo, klienci we wczesnych godzinach popołudniowych muszą liczyć się z 15-minutową przerwą techniczną, podczas której dojdzie do wymiany pracowników. Kasjerzy są chronieni pleksi, a także skorzystać mogą z płynów dezynfekcyjnych. Sieć zdecydowała się także wprowadzić premie finansowe za pracę w czasie epidemii. 

>>> Dowiedz się więcej: Koronawirus a handel. Godziny otwarcia sklepów [Biedronka, Lidl, Żabka, Kaufland, Tesco, Auchan]

Więcej o:
Komentarze (22)
Koronawirus. Lidl wprowadza zmiany w zasadach bezpieczeństwa. Niektórzy będą obsługiwani bez kolejki
Zaloguj się
 • montechristo19702014

  Oceniono 16 razy 12

  Szkoda , że obsługa w Lidlu czy też w Biedronce nie otrzymała ze swoich central maseczek....

 • and.reh

  Oceniono 7 razy 1

  "bezpośrednio zaangażowanych w walkę z epidemią koronawirusa" czyli lekarzy i personel medyczny, ratownicy. Bo reszta czyli tzw. służby mundurowe to jak "walczą"? Strzelają do wirusa?

 • johndoe1976

  Oceniono 17 razy 1

  to teraz do lidleja trzeba będzie w stroju strażaka, albo pielęgniarki w czepku popie...ć

 • karollorak

  Oceniono 7 razy 1

  Lidl może, a sklepy i pracownicy Kauflandu już nie?

 • tomeqn1

  Oceniono 1 raz -1

  Tia, jak wygląda zapewnienie bezpieczeństwa klientom w lidlu- ostatnio wprowadzono pakowane pieczywo np bułki tylko po 5 sztuk,przy okazji likwidując rękawiczki jednorazowe dla klientów. Brawo wy! Jeszcze te kolejki na pół sklepu. jestescie lepsi od Kauflandu gdzie by wejść musisz brać brudny wózek. Biedna was nokautuje lasami samoobslugowymi. Nie mówiąc już o higienie, jest płyn dezynfekujacy i rekawiczki

 • d.alexa

  Oceniono 3 razy -1

  Taki tam cyrk i jeszcze do tego skrócone godziny?
  Zależy im na atmosferze histerii czy żeby ci pracownicy szpitali i wolontariusze zastali sklep zamknięty gdy po pracy chcą coś kupić?

  W każdym razie dzięki za wiadomość którą sieć sklepów omijać.

 • ryjaroslawa

  Oceniono 14 razy -2

  Kup więcej! Kup jeszcze więcej!
  Wróć się! Za mało kupiłeś!
  Do kasy podejdź, gdy ci się zakupy w wózku nie zmieszczą!

  Ale przecież jesteśmy jesteśmy eco-sreco :)

 • klm112

  Oceniono 21 razy -5

  jestem górnikiem i też takiej kasy oczekuję. Za komuny chociasz sklepy my mieli a teraz nic!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX