Koronawirus. Lidl wprowadza zmiany w zasadach bezpieczeństwa. Niektórzy będą obsługiwani bez kolejki

Epidemia koronawirusa sprawiła, że funkcjonujące placówki handlowe zdecydowały się na wprowadzenie dodatkowych zasad bezpieczeństwa. Sieć Lidl zdecydowała się wprowadzić kolejne rozwiązanie - obsługiwanie bez kolejki lekarzy, wolontariuszy oraz służb mundurowych.

Sieci handlowe z tygodnia na tydzień decydują się na wprowadzanie kolejnych rozwiązań, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pracowników placówek oraz klientów. Sieć Lidl zdecydowała się pójść krok dalej i wykonać gest w stronę osób bezpośrednio zaangażowanych w walkę z epidemią koronawirusa. 

>>> Czytaj także: Koronawirus. Ministerstwo wydaje zalecenia. Oto, jak sklepy mają zabezpieczyć się przed koronawirusem

Koronawirus. Lidl wprowadza kasy pierwszeństwa dla niektórych grup społecznych i zawodowych

Lidl poinformował o tym, że udostępnia kasy pierwszeństwa wolontariuszom pomagającym seniorom w robieniu zakupów, pracownikom służby zdrowia (lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni) oraz przedstawicielom służb mundurowych (policja, straż miejska i pożarna, wojsko), w tym żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej. Ze specjalnych kas mogą skorzystać równie osoby starsze. 

Sieć zdecydowała się także na zmiany wewnętrzne, dzieląc pracowników poszczególnych placówek na mniejsze grupy. Dzięki temu kontakt między nimi będzie jak najmniejszy, a w konsekwencji spadnie ryzyko zakażenia koronawirusem. 

Zobacz wideo Czy rząd wystarczająco przygotował się na nadejście koronawirusa?

Koronawirus. Jak sieć handlowa dba o bezpieczeństwo w dobie epidemii? 

O kolejnych rozwiązaniach wprowadzanych przez poszczególne sieci informowaliśmy na bieżąco w ostatnich dniach. W związku z epidemią koronawirusa sieć Lidl zdecydowała się wprowadzić krótsze godziny funkcjonowania sklepów, które otwarte są w godz. 7-21. Dodatkowo, klienci we wczesnych godzinach popołudniowych muszą liczyć się z 15-minutową przerwą techniczną, podczas której dojdzie do wymiany pracowników. Kasjerzy są chronieni pleksi, a także skorzystać mogą z płynów dezynfekcyjnych. Sieć zdecydowała się także wprowadzić premie finansowe za pracę w czasie epidemii. 

>>> Dowiedz się więcej: Koronawirus a handel. Godziny otwarcia sklepów [Biedronka, Lidl, Żabka, Kaufland, Tesco, Auchan]

Więcej o: