Koronawirus. Portugalia przywraca obostrzenia. Rząd spodziewa się wzrostu zakażeń

Rząd Portugalii ogłosił w czwartek przywrócenie obostrzeń przeciwepidemicznych, w tym zakazu przemieszczania się obywateli po najbardziej doświadczonych pandemią powiatach. Zakaz wjazdu i wyjazdu będzie obowiązywał podczas najbliższego weekendu m.in. na terenie aglomeracji Lizbony.
Zobacz wideo Kiedy będą dostępne szczepienia w aptekach, galeriach handlowych? Czym będzie można się tam zaszczepić?

Jak powiedziała podczas konferencji prasowej w Lizbonie rzeczniczka rządu Mariana Vieira da Silva, w stolicy oraz 27 innych powiatach kraju konieczne będzie przywrócenie restrykcji przeciwepidemicznych wraz z nasileniem się pandemii Covid-19.

Koronawirus - zdjęcie ilustracyjne Unijna agencja ostrzega przez wariantem Delta. Może być powtórkę z jesieni

Portugalia. Rząd spodziewa się wzrostu przypadków zakażeń koronawirusem

- W chwili obecnej nie ma warunków do tego, aby rozpocząć dalsze luzowanie obostrzeń sanitarnych - wyjaśniła Vieira da Silva, przypominając, że podczas minionej doby potwierdzono ponad 1,5 tys. infekcji.

Wskazała, że zamiast zaplanowanego po 30 czerwca znoszenia restrykcji rząd premiera Antonia Costy spodziewa się wzrostu przypadków zakażeń koronawirusem. - W najbliższych tygodniach oczekujemy nasilenia się pandemii - dodała rzeczniczka.

Podróżni na lotnisku Wariant delta. Obowiązkowa kwarantanna dla przyjeżdżających z UK

Portugalia. W kraju obowiązują nowe restrykcje

Zgodnie z nowymi restrykcjami w najbardziej doświadczonych Covid-19 powiatach przywrócono obowiązek wykonywania pracy zdalnej, ograniczono godziny pracy placówek handlu i usług, a także zredukowano do czterech liczbę osób przy stolikach w restauracjach.

Wśród miast, w których zaostrzono przepisy sanitarne, są poza Lizboną popularne wśród turystów miasta, takie jak Braga, Setubal i Sintra, a także nadmorskie kurorty Sesimbra, Albufeira oraz Cascais.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

zat/ ap/

***

Koronawirus - wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: