Karolina Deling

W mediach internetowych od ponad 15 lat, w Gazeta.pl - już ponad pięć. Obecnie na stanowisku redaktorki naczelnej serwisów informacyjnych - Wiadomości i Next.

Karolina Deling
 • Francja. Awantura o prawo na Letnie IO w 2024. 'Legalizacja masowej inwigilacji'

  Francja. Awantura o prawo na Letnie IO w 2024. "Legalizacja masowej inwigilacji"

  W cieniu licznych protestów Francja szykuje się też na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 r. W tym celu Zgromadzenie Narodowe ma przyjąć specustawę. Będzie w niej m.in. wątek otwarcia sklepów w niedzielę oraz kwestia uprawnienia władz do prześwietlenia osób akredytowanych przy imprezie. Ale największe kontrowersje wzbudza art. 7. ustawy. Jak pisze serwis France24.com, krytycy nowego prawa twierdzą, że Paryż wykorzystuje IO, by być jak Big Brother.

 • Brutalna bitwa z policją o zbiornik wodny. We Francji płoną radiowozy

  Brutalna bitwa z policją o zbiornik wodny. We Francji płoną radiowozy

  Nie ma chwili spokoju we Francji w ostatnich tygodniach. Tym razem tysiące ludzi zebrało się w Sainte-Soline na zachodzie kraju, aby zaprotestować przeciw planom budowy nowego zbiornika wodnego. Demonstracja nie była spokojna - doszło do starć, a policja użyła gazu łzawiącego. W odwecie podpalono kilka radiowozów.

 • Sondaż. Polacy chcą ograniczyć dzieciom dostęp do mediów społecznościowych

  Sondaż. Polacy chcą ograniczyć dzieciom dostęp do mediów społecznościowych

  Polacy wierzą, że nagrania z brutalnych pobić młodych ludzi, zamieszczane w internecie, nakręcają falę przemocy. Chcą też obniżenia wieku, w którym dzieci i młodzież mogliby zakładać profile w mediach społecznościowych - wynika z sondażu, jaki przeprowadzono na zlecenie Wirtualnej Polski. Pretekstem do badania były m.in. ostatnie tragiczne zdarzenia w Zamościu czy Pruszkowie.

 • Ratingi mBanku i Millenium obniżone. W tle kredyty frankowe

  Ratingi mBanku i Millenium obniżone. W tle kredyty frankowe

  Agencja ratingowa Moody's obniżyła rating długoterminowych depozytów mBanku S.A. z A3 do Baa1. Obniżyła też ratingi emitentów mBanku Hipotecznego S.A. z Baa1 do Baa2. Zmieniła jednocześnie perspektywy, które dotąd były pod obserwacją na negatywne. W tle jest ryzyko wynikające ze sporów banków z frankowiczami.

 • Greta Thunberg powiedziała dużo ważnych rzeczy. Ale 2022 r. kończy 'smalldickenergy'

  Greta Thunberg powiedziała dużo ważnych rzeczy. Ale 2022 r. kończy "smalldickenergy"

  O szwedzkiej aktywistce Grecie Thunberg zwykle jest głośno w kontekście walki o klimat i w swoim dość krótkim życiu powiedziała już wiele naprawdę istotnych rzeczy. Ale w ostatnich dniach 2022 roku zasłynęła czymś zgoła innym. "Zwykła" przepychanka na Twitterze, skończyła się dla jej adwersarza Andrew Tate'a aresztem, a do cytatów z Thundberg trafi na pewno wyrażenie "smalldickenergy" (w wolnym tłumaczeniu: energia małego penisa).

 • Ceny paliw w nowym roku. Analitycy mówią o podwyżkach w pierwszym tygodniu
 • Niewidzialny etat. Narobiłyście się w święta, a panowie pomagali? Przeliczcie to na pieniądze
 • Gwałtowne śnieżyce w USA. Są ofiary i gigantyczne wyłączenia prądu

  Gwałtowne śnieżyce w USA. Są ofiary i gigantyczne wyłączenia prądu

  Co najmniej 16 ofiar w siedmiu stanach i ponad 755 tysięcy domów i firm w całych USA było pozbawionych prądu w wigilijne popołudnie z powodu zimowej burzy, która zerwała linie energetyczne, niszczycielskich wiatrów, dużych opadów śniegu oraz niebezpiecznie niskich temperatur - informuje CNN.

 • Chorujesz w święta? Sprawdź, gdzie możesz dostać pomoc

  Chorujesz w święta? Sprawdź, gdzie możesz dostać pomoc

  Choroba dopadła cię w święta? Na wyjeździe? Jak przypomina rzecznik praw pacjenta, w przypadku nagłego zachorowania czy pogorszenia stanu zdrowia masz prawo udać się po pomoc medyczną do dowolnego punktu, który udziela świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Niezależnie od miejsca zamieszkania.

 • Śnieg w Japonii przyniósł śmierć 13 osób. Jest ponad 80 rannych

  Śnieg w Japonii przyniósł śmierć 13 osób. Jest ponad 80 rannych

  Obfite opady śniegu, które w tym tygodniu pojawiły się na północy Japonii i w innych jej rejonach zabiły 13 osób i przyniosły obrażenia u ponad 80. Prądu zostało pozbawionych ponad 10 tys. gospodarstw domowych - poinformowały w sobotę władze, o czym informuje Reuters.

 • Kupowałam teściowej ekogroszek w PGG. Emocje jak w Vegas - gwarantowane

  Kupowałam teściowej ekogroszek w PGG. Emocje jak w Vegas - gwarantowane

  Kupno węgla czy ekogroszku w internetowym sklepie Polskiej Grupy Węglowej (PGG) jest dziś jak gra komputerowa. Mam na to określony czas, zwykle około pół godziny, muszę przy tym wciąż być skupiona. Jest też jak ruletka w kasynie - kompletnie losowa, ale muszę trzymać nerwy na wodzy i kiedy kończę, bolą mnie napięte ze stresu mięśnie. Wielu Polaków w to gra. Co wtorek i co czwartek.