PIT 2020. Więcej czasu na złożenie zeznań podatkowych za 2019 rok dla prowadzących działalność. Do kiedy PIT-37?

W związku z obecną sytuacją rząd zdecydował się przedłużyć termin składania zeznań podatkowych za 2019 rok. Większość podatników ma czas na rozliczenie PIT do 31 maja 2020 roku.

Zgodnie z dotychczasowo obowiązującymi przepisami podatnicy składali deklaracje podatkowe od 15 lutego do kwietnia. Terminy te dotyczą m.in. formularzy PIT-36 oraz PIT-37, za pomocą których rozlicza się najwięcej osób. W związku z zaistniałą sytuacją i licznymi trudnościami, które wynikły zarówno dla urzędów skarbowych, jak i podatników rząd zdecydował się przedłużyć termin składania PIT do końca maja. 

PIT 2020. Więcej czasu na składanie deklaracji podatkowych

"Dajemy więcej czasu na złożenie rocznej deklaracji PIT, co jest szczególnie istotne dla osób prowadzących działalność gospodarczą. W ich przypadku konieczne jest bowiem samodzielne wypełnienie i przesłanie zeznania do urzędu skarbowego. W tym roku będzie można to zrobić do 31 maja" - czytamy w komunikacie Ministerstwa Finansów

Resort przypomina także, że osoby rozliczające się na drukach PIT-37 i PIT-38 (dochody z umów o pracę, dzieła, zlecenia, zysków kapitałowych) mogą skorzystać z przygotowanych zeznań, które dostępne są w usłudze "Twój e-PIT". Takie rozwiązanie dotyczy 21 mln osób. W przypadku braku aktywności podatnika rozliczenia zostaną automatycznie zaakceptowane i wysłane do fiskusa 30 kwietnia. Zapominalscy będą miały jednak szansę skorygować deklarację po tym terminie poprzez "Twój e-PIT" bądź e-Deklarację albo za pomocą tradycyjnego druku, Termin korekt oraz dodawania bądź wymiany organizacji pożytku publicznego mija 31 maja 2020 roku. 

Zobacz wideo PIT 2020. W tym roku są trzy nowe ulgi. Sprawdzamy z doradcą podatkowym, jak je rozliczyć

PIT 2020. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o składaniu zeznań podatkowych za 2019 rok

Więcej o: