Podatki 2021. Długa lista podwyżek. "Na koniec wszyscy zapłacimy dużo więcej"

Łukasz Kijek
W 2021 roku Polaków czeka bardzo dużo zmian w podatkach i daninach. W "Studiu Biznes" Grzegorz Grochowina, starszy menedżer w KPMG, wyjaśnia, które zmiany wyciągną z naszych kieszeni najwięcej pieniędzy. W drugiej części programu przyglądamy się zmianom w energetyce, które przyniósł pełen wyzwań 2020 rok. Naszym gościem jest Janusz Moroz, członek zarządu Innogy Polska.

W nadchodzących miesiącach konsumentów oraz przedsiębiorców czeka długa lista wyższych podatków, obciążeń i opłat. Wiele z nich może się skończyć wyższymi cenami produktów na półkach sklepowych. Wśród tych najbardziej dotkliwych można wymienić częściową likwidację ulgi abolicyjnej. Według starszego menedżera w KPMGrzegorza Grochowiny sprawi to, że osoby pracujące za granicą zapłacą w Polsce większy podatek. Dotkliwa będzie także podwyżka podatku od nieruchomości, wyższa opłata cukrowa, a przedsiębiorcy muszą przygotować się m.in na zmiany w opodatkowaniu podatkiem CIT spółek komandytowych i jawnych. Zobacz całą rozmowę.

W drugiej części "Studia Biznes" poruszyliśmy kwestię digitalizacji w branży energetycznej, która znacznie przyspieszyła w 2020 roku. Naszym gościem jest Janusz Moroz, członek zarządu Innogy Polska.

W programie nie zabraknie także recenzji motoryzacyjnej, tym razem Tomasz Korniejew testuje Cupre Formentor. Zobacz cały program.

Więcej o: