MF: Piotr Nowak złożył dymisję ze stanowiska wiceministra finansów

Zgodnie z doniesieniami sprzed kilku dni, z Ministerstwa Finansów odeszła kolejna ważna persona. Dymisję złożył wiceminister Piotr Nowak.

Piotr Nowak złożył dymisję ze stanowiska wiceministra finansów i zaprzestanie pełnienia tej funkcji 23 grudnia 2020 r, podało Ministerstwo Finansów. Tym samym potwierdziły się doniesienia Business Insidera z zeszłego tygodnia o odejściu Nowaka.

Bankomat Państwo dowie się o każdym koncie bankowym Kowalskiego. "Projekt orwellowski"

Piotr Nowak 22 grudnia 2015 r. na wniosek ministra finansów Pawła Szałamachy, został powołany przez premier Beatę Szydło na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, przypomniano w komunikacie.

Piotr Nowak odchodzi z Ministerstwa Finansów, nowa praca w MFW

Według informacji Business Insider, który nie mylił się w sprawie odejścia, Nowak ma objąć stanowisko wicedyrektora departamentu "monetary and capital markets" w Międzynarodowym Funduszu Walutowym w Waszyngtonie. BI informuje także, że polskie władz nie miały wpływu na obsadzenie na tym stanowisku Piotra Nowaka. 

Zobacz wideo Cel redukcji emisji CO2 sam się nie wykona. Potrzeba olbrzymich inwestycji

Kolejne odejście z Ministerstwa Finansów

To już kolejna ważna postać, która odchodzi w przeciągu ostatnich kilku miesięcy z resortu finansów. Ledwie w zeszłym tygodniu pożegnano się Piotrem Dziedzicem, który został odwołany z funkcji wiceministra finansów, zastępcy szefa Krajowej Informacji Skarbowej. We wrześniu z ministerstwem pożegnało się dwóch dyrektorów pracujących w nim na różnych stanowiskach od kilkunastu lat - Dawid Pachucki oraz Michał Baj. 

Niedziele handlowe. Zakaz handlu w niedziele nie obowiązuje wszystkich sklepów Podatek Handlowy od 2021 r., rząd nie planuje dalej go odsuwać

Fala odejść dyrektorów rozpoczęła się w zeszłym roku, gdy wybuchła afera z raportem na temat kierownictwa Krajowej Administracji Skarbowej. Rozpoczęty wtedy proces trwa do dzisiaj. W ostatnich miesiącach resort opuścili wiceminister Tomasz Robaczyński, którego zastąpił Sebastian Skuza, wiceminister Leszek Skiba, czy Tomasz Słaboszowski. Nowymi wiceministrami zostali Anna Chałupa oraz Piot Patkowski.

Więcej o: