Majątek Elona Muska przebił granicę 200 mld dolarów. Wcześniej dokonał tego tylko jeden człowiek

Elon Musk z dnia na dzień powiększa swój majątek, dzięki wzrostowi cen akcji Tesli. Miliarder stał się niedawno najbogatszym człowiekiem świata. Ledwie kilka tygodni wystarczyło, by do swojego CV mógł dopisać sobie osiągnięcie granicy 200 mld dol. majątku jako zaledwie drugi człowiek w historii.

Elon Musk 7 stycznia wyprzedził Jeffa Bezosa i stał się najbogatszym człowiekiem świata. Wszystko to zasługa akcji Tesli, które rosną w absurdalnym tempie już od kilku miesięcy. Początek nowego roku nie przyniósł w tej materii żadnych zmian, a Elon Musk wzbogacił się od tego czasu o niemal 40 mld dolarów. To pozwoliło mu przebić granicę, którą wcześniej osiągnął tylko jeden człowiek

Zobacz wideo Kosmos, pozwy i miliony - Elon Musk

Elon Musk zgromadził już ponad 200 mld dolarów

Według Indeksu Miliarderów Bloomberga Elon Musk przebił granicę 200 mld dolarów zgromadzonego majątku. Obecnie jego majątek warty jest już 209 mld dolarów. Niemal całość stanowią akcje firm Tesla oraz SpaceX. W pierwszym z przedsiębiorstw biznesmen ma 20 proc. udziałów, a w drugim 48 proc. Ponadto Musk posiada 57 milionów opcji na akcję Tesli. To dzięki spektakularnemu wzrostowi akcji producenta samochodów elektrycznych Musk tak szybko się bogaci. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ich wartość wzrosła o 800 proc., ze 110 do 880 dolarów za sztukę, Dzięki temu miliarder wzbogacił się o niemal 200 mld dolarów w ciągu jednego roku. Na początku 2020 r. w jego rękach znajdował się majątek wyceniany na "zaledwie" 27 mld dol. 

Elon Musk poleca Signala, w wyniku czego rosną akcje spółki niezwiązanej z aplikacją Elon Musk polecił komunikator Signal, a wzrosły akcje innej spółki

Elon Musk stał się dopiero drugim człowiekiem, którego nominalna wartość majątku przekroczyła 200 mld dolarów. Pierwszy był Jeff Bezos, który przebił ten pułap w sierpniu ubiegłego roku, ale nie zdołał utrzymać go przez dłuższy czas (obecnie wycena jego majątku to 192 mld dolarów). 

Rok pełen sukcesów Elona Muska

Miliarder wzbogacił się głównie na Tesli, ale przez ostatnie 12 miesięcy jego firmy nie próżnowały i mogą pochwalić się ważnymi sukcesami. 

Elon Musk Elon Musk szuka na Twitterze pomysłów na wydanie pieniędzy

SpaceX podpisało kontrakt na kosmiczne misje z NASA, a ich statki zaczęły osiągać pierwsze znaczące sukcesy. Neuralink pokazało pierwsze osiągnięcia w stworzeniu interfejsu mózg-komputer. Boring Company otrzymało kolejne zlecenia na budowę podziemnych tuneli. Tesla natomiast stała się najlepiej wycenianą firmą samochodową świata i jedną z najbardziej wartościowych spółek w ogóle.

Więcej o: