Dyrektor Goldman Sachs rzucił pracę. Zarobił miliony na kryptowalucie Dogecoin

Aziz McMahon, dyrektor zarządzający Goldman Sachs, zarobił miliony dolarów na kryptowalucie Dogecoin i porzucił pracę.
Zobacz wideo Leszczyna: Pieniądze unijne po prostu Polsce się należą

Aziz McMahon przez 14 lat pracował dla Goldman Sachs. Informację o jego odejściu potwierdził rzecznik banku. McMahon zarobił fortunę na kryptowalucie Dogecoin, choć dokładna kwota nie jest znana - informuje serwis Fortune. Z kolei według portalu eFinancialCareers, były już pracownik Goldman Sachs ma założyć własny fundusz inwestycyjny.

Podatek od kryptowalut. Czy musisz go odprowadzić?Podatek od kryptowalut. Czy musisz go odprowadzić?

Kryptowaluta Dogecoin coraz droższa

Dogecoin to kryptowaluta, którą w 2013 roku stworzyli inżynierowie oprogramowania Billy Markus i Jackson Palmer. "Twarzą" jej jest pies rasy Shiba Inu. Dogecoin, choć powstał dla żartu, jest obecnie czwartą najpotężniejszą kryptowalutą na rynku.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Dogecoin podrożał aż o ponad 20 tys. proc. Wartość wirtualnego pieniądza rośnie m.in. za sprawą Elona Muska, który kilka razy wyrażał się o nim pozytywnie.

W miniony weekend właściciel Tesli i SpaceX wystąpił w programie telewizyjnym Saturday Night Live. Elon Musk powiedział, że Dogecoin "to szwindel". Po tym wystąpieniu kryptowaluta odnotowała spadek o ponad 30 proc., a jej obecna wartość to ok. 0,50 dol.

Start Rakiety Falcon-9 z kapsułą Dragon z czwórką astronautów na pokładzieElon Musk wyśle kryptowalutę-mema na Księżyc. SpaceX przyjął dogecoiny

Elon Musk zapowiada misję na Księżyc, którą sfinansuje kryptowalutą Dogecoin

Jednak po występie w programie Saturday Night Live, Elon Musk zapowiedział na Twitterze, że jego firma SpaceX w przyszłym roku wyniesie satelitę Doge-1 na Księżyc, a misja zostanie sfinansowana właśnie w kryptowalucie Dogecoin. 

Kurs DogecoinKurs Dogecoin Kurs Dogecoin/Fot. Stooq.pl

Więcej o: