Dyrektor Goldman Sachs rzucił pracę. Zarobił miliony na kryptowalucie Dogecoin

Aziz McMahon, dyrektor zarządzający Goldman Sachs, zarobił miliony dolarów na kryptowalucie Dogecoin i porzucił pracę.
Zobacz wideo Leszczyna: Pieniądze unijne po prostu Polsce się należą

Aziz McMahon przez 14 lat pracował dla Goldman Sachs. Informację o jego odejściu potwierdził rzecznik banku. McMahon zarobił fortunę na kryptowalucie Dogecoin, choć dokładna kwota nie jest znana - informuje serwis Fortune. Z kolei według portalu eFinancialCareers, były już pracownik Goldman Sachs ma założyć własny fundusz inwestycyjny.

Kryptowaluta Dogecoin coraz droższa

Dogecoin to kryptowaluta, którą w 2013 roku stworzyli inżynierowie oprogramowania Billy Markus i Jackson Palmer. "Twarzą" jej jest pies rasy Shiba Inu. Dogecoin, choć powstał dla żartu, jest obecnie czwartą najpotężniejszą kryptowalutą na rynku.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Dogecoin podrożał aż o ponad 20 tys. proc. Wartość wirtualnego pieniądza rośnie m.in. za sprawą Elona Muska, który kilka razy wyrażał się o nim pozytywnie.

W miniony weekend właściciel Tesli i SpaceX wystąpił w programie telewizyjnym Saturday Night Live. Elon Musk powiedział, że Dogecoin "to szwindel". Po tym wystąpieniu kryptowaluta odnotowała spadek o ponad 30 proc., a jej obecna wartość to ok. 0,50 dol.

Elon Musk zapowiada misję na Księżyc, którą sfinansuje kryptowalutą Dogecoin

Jednak po występie w programie Saturday Night Live, Elon Musk zapowiedział na Twitterze, że jego firma SpaceX w przyszłym roku wyniesie satelitę Doge-1 na Księżyc, a misja zostanie sfinansowana właśnie w kryptowalucie Dogecoin. 

Kurs DogecoinKurs Dogecoin Kurs Dogecoin/Fot. Stooq.pl

Więcej o: