Zdjęcia pudełek od PlayStation 5 w sieci. Konsole wyjątkowo duże. Co znajdziemy w zestawie?

Sklepowa premiera PlayStation 5 zbliża się wielkimi krokami, a do sieci wycieka coraz więcej informacji na temat nowej konsoli od Sony. PS5 możemy zobaczyć na razie w pudełkach, ale już teraz widać, jak wielka będzie to konsola. Co znajdziemy w zestawie?
Zobacz wideo Nowa generacja konsol - dlaczego warto na nie czekać?

Sony stopniowo zdradzało kolejne szczegóły na temat PlayStation 5. Po miesiącach przecieków i nieoficjalnych doniesień, w kwietniu tego roku Sony pokazało, jak wygląda pad DualSense dla PS5, a w czerwcu oficjalnie zaprezentowało konsolę. We wrześniu wystartowała nawet przedsprzedaż PS5 i poznaliśmy polskie ceny.

Zdjęcia pudełek PlayStation 5 zalały sieć

Do premiery (zaplanowanej na 12 listopada w USA) zostało niewiele czasu, dlatego Sony już od pewnego czasu podgrzewa atmosferę wokół konsoli. Teraz firma wysłała do części zagranicznych redakcji testowe egzemplarze nowej konsoli, a sieć zalała fala zdjęć pudełek PS5 (fotografii samego sprzętu nie można było opublikować). 

Patrząc jednak na samo opakowanie nietrudno zauważyć, że PlayStation 5 będzie bardzo dużą konsolą. Informacje na temat ponadprzeciętnych wymiarów pojawiały się już wcześniej, jednak teraz mamy na to namacalny dowód. Wrażenie robi zwłaszcza porównanie pudełka od PS5 z tym od poprzedniej generacji konsoli - PS4.

Z napisów na pudełku możemy też dowiedzieć się kilku rzeczy na temat nowego PlayStation 5. Sony zaznacza tam, że gniazdo HDMI konsoli obsłuży (o ile znajdą się odpowiednie gry) rozdzielczość maksymalnie 8K lub 4K w 120 kl/s, a także HDR. Z drugiej strony pudełka pojawiła się też informacja o tym, że dysk SSD ma pojemność 825 GB zamiast pełnego terabajta.

Ciekawostką jest również zawartość opakowania. Wraz z PlayStation 5 gracze znajdą w pudełku kontroler DualSense, kabel HDMI, instrukcję itp. materiały, zasilacz, podstawkę dla samej konsoli, kabel USB do ładowania pada oraz zainstalowaną już grę Astro’s Playroom.

PlayStation 5 ma pojawić się w sklepach w Polsce 19 listopada. Niestety nieoficjalnie mówi się, że przez spore zainteresowanie konsolą, w dniu premiery dostaną ją tylko osoby, które złożyły zamówienie w przedsprzedaży. Jeśli wciąż zwlekacie z zakupem, na swój egzemplarz PS5 prawdopodobnie będziecie musieli poczekać nieco dłużej.

Czytaj też: PlayStation 5 - wygląd, cena, gry, akcesoria. Wszystko, co wiemy na temat nowej konsoli Sony

Więcej o: