Netflix dopiero co zwalniał. Teraz szuka personelu pokładowego do swojej floty. Oszałamiająca pensja

Netflix w ubiegłym roku zwolnił kilkaset osób w związku ze słabymi wynikami finansowymi. Ledwie kilka miesięcy później serwis zamieścił ogłoszenie, że szuka personelu pokładowego do firmowej floty samolotów. Zarobki? W przeliczeniu to nawet ponad milion złotych rocznie.

W ogłoszeniu szukamy, że dział Netflix Aviation zapewnia "wyjątkowy, bezpieczny i poufny" transport. Do tej pracy szukają teraz personelu pokładowego. Pracownik powinien mieszkać w Północnej Kalifornii, skąd startują samoloty Netfliksa, która latają po całym świecie. 

Zobacz wideo "Kalejdoskop". Netflix wypuścił serial, którego odcinki można oglądać w dowolnej kolejności [ZWIASTUN]

Netflix szuka personelu pokładowego. Oferuje olbrzymią pensję

Kandydaci na stanowisko oprócz obsługi pasażerów, muszą być zdolni nosić ciężary do 13,6 kg, aby móc uczestniczyć w załadunku samolotów. W ogłoszeniu Netflix informuje, że zarobki w branży oscylują od 60 do nawet 385 tys. dolarów rocznie. Konkretnie wynagrodzenie będzie ustalane na podstawie doświadczenia, umiejętności, czy miejsca zamieszkania kandydata.  

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Średnia pensja personelu pokładowego w USA to 62 tys. dolarów. BBC poprosiło Netfliksa o komentarz. Rzecznik firmy odmówił jednak zdradzenia szczegółów dot. tego, na jakich zasadach obliczane jest wynagrodzenie dla personelu pokładowego ich floty. 

Netflix zwolnił setki osób w 2022 roku

Ogłoszenie pojawiło się ledwie kilka miesięcy po tym, jak Netflix zdecydował się zwolnić kilkaset osób. W maju pracę straciło 150 pracowników, w czerwcu kolejnych 300. Był to wynik cięcia kosztów, jako że firma w I kwartale 2022 roku straciła 200 tys. subskrybentów. Spadek liczby abonentów Netfliksa był pierwszą taką sytuacja od 10 lat. 

Netflix twierdzi, że problemem jest współdzielenie kont. W związku z tym z początkiem 2023 roku firma postanowiła ukrócić ten proceder. W Polsce - w przeciwieństwie do kilku innych krajów - współdzielenie nie będzie się wiązać z dodatkowymi opłatami. Serwis będzie jednak wymagać od nas weryfikacji.

Więcej o: