Sprawdziliśmy, czy na cmentarzach można kupić znicze premium. Są na Bródnowskim

Drogi znicz z TikToka niedawno obiegł internet. Był to znicz klasy premium, warty niemal 200 zł. Sprawdziliśmy, czy dostaniemy je również na cmentarzu. I rzeczywiście, przy Bródnowskim również można kupić znicze premium.

W połowie października użytkownicy TikToka przecierali oczy ze zdziwienia na widok znicza za 179,99 zł. Zrobiliśmy wówczas przegląd zniczy i okazało się, że był to znicz z segmentu premium. Nie był też wcale najdroższy, bo te kosztują kilka razy więcej. 

Zdziwienie ceną było dość powszechne. Wybraliśmy się więc na cmentarz, by sprawdzić, czy również tam można dostać znicze premium.

Zobacz wideo Na cmentarzach może wkrótce zabraknąć miejsca

Znicze premium obecne są również na cmentarzach

Nie tylko w internecie i w stacjonarnych sklepach można kupić drogie znicze. Na Cmentarzu Bródnowskim bez większych problemów można dostać znicze kosztujące powyżej 100 zł. Jak ten na zdjęciu. Szary znicz średniej wielkości ozdobiony sercem oraz rozmieszczonymi wokół niego napisami "kocham" i "pamiętam". To znicz przypominający znicze witrażowe, takie jak ten z TikToka. Bródnowski, jak widać na zdjęciu, kosztował 130 zł, ale bez problemu można dostać i droższe znicze, po 150 zł za sztukę. 

Znicz za 130 zł na Cmentarzu BródnowskimZnicz za 130 zł na Cmentarzu Bródnowskim fot. Wiktoria Beczek

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Szklane witrażowe znicze to zazwyczaj koszt około 200-300 zł. Pod tą kategorię można jednak podciągnąć również lampiony. Taką klasyfikację podrzuca nam zarówno Allegro, jak i Google. Ich ceny to około 400-800 zł. Najczęściej wykonane są z granitu, stali lub połączenia obu surowców. 

Znicze w górę, ale wciąż można je kupić tanio

Cen zniczy są średnio wyższe o 20-30 proc. niż rok temu. Producenci zaznaczają jednak, że wiele zależy od znicza - niektóre kosztują nawet 70 proc. więcej. Standardowy znicz 10 cm podrożał jednak z 5 zł do 7,50 zł - mówił nam sprzedawca ze Starogardu Gdańskiego.

Wciąż jednak można kupić znicze za kilka złotych. Na cmentarzu Bródnowskim najtańsze szklane znicze można było kupić już za 3 zł. Za gliniany znicz trzeba zapłacić już przynajmniej 8 zł. Kupując znicze warto odwiedzić sklepy cash&carry, które jak wynika z badań, są jedynym miejscem, gdzie ceny spadły. 

Więcej o: