7 najlepszych powerbanków. Rozładowana bateria nie będzie problemem

Czym się kierować przy wyborze powerbanków? Jakie parametry uwzględnić, żeby urządzenie pomogło naładować naszego smartfona lub laptopa? Oto siedem propozycji wartych uwagi.

Jaki powerbank do telefonu? Weź pod uwagę pojemność urządzenia

Najczęstszym sposobem wykorzystania przenośnych ładowarek, jest właśnie używanie ich do naładowania smartfona. Jaki powerbank do telefonu warto więc wybrać? Przede wszystkim jego pojemność powinna korespondować z zapotrzebowaniem na energię baterii w telefonie. Dodatkowo uwzględnić trzeba, że przy procesie ładowania nieuniknione są straty energii. Szacuje się, że stracimy jej w ten sposób do 20-25 proc. Zwykle więc doradza się, żeby urządzenie ładujące było przynajmniej trzykrotnie bardziej pojemne, niż bateria w obsługiwanym przez nie telefonie. Da nam to bezpieczny zapas energii, który będzie można wykorzystywać nie tylko w zupełnie awaryjnych sytuacjach. Najlepsze powerbanki pozwolą na wielokrotne ładowanie urządzenia po jednym naładowaniu power. 

Jaki power bank wybrać? 

Wybierając powerbank, powinniśmy uwzględnić szereg innych czynników poza jego pojemnością. Do najważniejszych należą:

 • natężenie prądu - zwykle poszczególne porty w urządzeniu są oznaczone inną wartością natężenia prądu; im jest ono wyższe (2,1 A), tym szybciej naładujemy podłączony telefon;
 • liczba portów - im więcej, tym lepiej; za liczbą portów w ładowarce stoi wygoda i możliwość jednoczesnego ładowania większej ilości urządzeń. Obecnie standardowym rozwiązaniem jest wyposażenie powerbanku w dwa porty;
 • technologia szybkiego ładowania - technologia QuickCharge pozwala na szybsze napełnienia baterii energią, ale pod warunkiem, że jest obsługiwana również przez telefon;
 • liczba cykli ładowania - oznacza ilość ładowań, którą power bank wytrzyma bez utraty swoich właściwości;
 • Pass Through - technologia umożliwiająca jednoczesne ładowanie power banku i podłączonego do niego telefonu;
 • sygnalizacja naładowania - dobrze, gdy jest przejrzyście wykonana;
 • funkcja latarki - najlepsze powerbanki wyposażane są w funkcje dodatkowe i właśnie latarka jest jedną z nich;
 • dodatkowe mini panele słoneczne;
 • estetyka i jakość wykonania - na trwałość powerbanku ma wpływ także to, z jakiego rodzaju materiałów został stworzony.

Najlepsze power banki - 7 ciekawych propozycji 

Które spośród przenośnych ładowarek są szczególnie godne uwagi? Najlepsze powerbanki w swoich kategoriach to między innymi:

 • Tanie i popularne: Xiaomi Mi Power Bank 2S (10000 mAh); Mi Power Bank 3 Pro (20000 mAh)

Za urządzenia zapłacimy kolejno - ok. 70 zł i ok. 80 zł. Popularne i dość wytrzymałe urządzenia w kompaktowych rozmiarach. Zwłaszcza Xiaomi Mi Power Bank 2S w aluminiowej obudowie prezentuje się bardzo solidnie. W obu przypadkach urządzenia wyposażono w najważniejsze funkcjonalności (np. QuickCharge, dwa porty wyjściowe).

 • Adata P20000D (20000 mAh)

Można go kupić za ok. 90 zł. Power bank chwalony nie tylko za pojemność, ale i funkcjonalny cyfrowy wyświetlacz, który w przejrzysty sposób pokazuje poziom naładowania urządzenia. Dodatkowym atutem będzie wytrzymała obudowa. 

 • Baseus Mini JA (30000 mAh) - duża pojemność w konkurencyjnej cenie

Kosztujący ok. 100 zł Baseus Mini JA to z pewnością urządzenie, które reprezentuje najlepsze powerbanki w swojej kategorii cenowej. Umożliwia ładowanie aż trzech urządzeń jednocześnie, co jest atutem zwłaszcza przy bardzo dużej pojemności (30000 mAh). W obudowie pięć różnych portów.

 • Sunen S12000G (12000 mAh) - niedroga i dość pojemna ładowarka solarna

Umożliwia ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie. Wbudowana została latarka i elektryczna zapalniczka. Głównym atutem urządzenia jest panel solarny 1 W, który umożliwia naładowanie baterii jedynie dzięki energii słonecznej. Minusem jest oczywiście to, że nasłonecznienie musi być odpowiednio silne. Koszt: ok. 130 zł.

 • Samsung Wireless Battery Pack U1200 (10000 mAh) - ładowarka bezprzewodowa 

Kosztuje ok. 130 zł. Posiada zdolność do ładowania indukcyjnego i to przy całkiem pojemnej ilości zmagazynowanej energii. Oczywiście naładujemy nim nie tylko produkty Samsunga. 

 • Green Cell Powerbank CAR JUMP STARTER (11100 mAh)

Kosztuje ok. 350 zł. Cena jest w dużej mierze podyktowana przez możliwość dokonywania za jego pomocą rozruchu pojazdów. Dzięki zastosowanym technologiom użycie tego powerbanku nie grozi uszkodzeniem akumulatora. 

Zobacz wideo Aplikacje do bezpiecznego przechowywania danych w chmurze
Więcej o: