Michał Litorowicz

Redaktor wiadomosci.gazeta.pl. Wcześniej związany z grupą Polska Press. Pisze przede wszystkim o polskiej i zagranicznej polityce oraz różnego rodzaju wykluczeniach, w tym o wykluczeniu transportowym. Kontakt: michal.litorowicz@agora.pl

 • Rozporządzenie ws. obostrzeń epidemicznych opublikowane. Wracają targi, nowe limity dotyczące wesel
 • Rząd przyspiesza otwarcie kin, teatrów i siłowni. Szczepienia również dla nastolatków

  Rząd przyspiesza otwarcie kin, teatrów i siłowni. Szczepienia również dla nastolatków

  - Zdecydowaliśmy o dokonaniu pewnych korekt w planie znoszenia obostrzeń na maj. Przyspieszamy otwarcie kin, teatrów i filharmonii o tydzień - nastąpi to 21 maja, oczywiście w reżimie sanitarnym - powiedział podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, nieco wcześniej działalność wznowią również siłownie, baseny, a także gastronomia wewnętrzna.

 • Brodnica. Spłonął ponad 400-letni Dąb Rzeczpospolitej. Wyznaczono nagrodę za ujęcie podpalacza
 • Rządy Wielkiej Brytanii i Francji porozumiały się ws. otwarcia granic. Konieczne będą testy
 • Od początku epidemii politycy straszą transportem publicznym. A danych o zakażeniach nie ma. 'To już nagonka'
 • Branża turystyczna apeluje do premiera o spotkanie po decyzji ws. ferii. 'Sytuacja jest dramatyczna'
 • Burmistrz Szczyrku o zapowiedziach premiera: Stanęliśmy w obliczu klęski finansowej

  Burmistrz Szczyrku o zapowiedziach premiera: Stanęliśmy w obliczu klęski finansowej

  Premier Mateusz Morawiecki poinformował w sobotę, że najbliższe ferie zimowe odbędą się w całym kraju w jednym terminie, od 4 do 17 stycznia, a wyjazdy zorganizowane będą zakazane. Burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy uważa, że ta decyzja będzie miała fatalne konsekwencje dla gmin górskich i działających na ich terenie przedsiębiorców. Niemal dokładnie w momencie publikacji oświadczenia samorządowca wicepremier Jarosław Gowin powiedział, że rząd najpewniej zamknie wyciągi narciarskie.

 • Po złożeniu dymisji Pinkas wydał oświadczenie. 'Decyzję podjąłem z ciężkim sercem'

  Po złożeniu dymisji Pinkas wydał oświadczenie. "Decyzję podjąłem z ciężkim sercem"

  Jarosław Pinkas złożył na ręce premiera rezygnację z funkcji Głównego Inspektora Sanitarnego, którą pełnił od 2018 r. Na stronie GIS-u pojawiło się oświadczenie, w którym były szef służby sanitarnej wytłumaczył powody swojej decyzji. Dodał, że instytucja, którą do niedawna kierował, okazała się "kluczowym filarem w ochronie zdrowia".

 • Weto ws. praworządności. 'W wersji pesymistycznej będą fatalne konsekwencje dla pozycji Polski w UE'

  Weto ws. praworządności. "W wersji pesymistycznej będą fatalne konsekwencje dla pozycji Polski w UE"

  - W wersji optymistycznej można potraktować ten krok jako element strategii negocjacyjnej. Pesymistyczna wersja jest taka, że niestety od początku stajemy okoniem i nie zamierzamy dążyć do kompromisu w tej sprawie. A to będzie miało fatalne konsekwencje dla pozycji Polski w UE - ocenił w rozmowie z Gazeta.pl dr Marcin Zaborowski, redaktor naczelny kwartalnika Res Publica Nowa i były dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. W poniedziałek Polska (wraz z Węgrami) wyraziła sprzeciw wobec powiązania wypłaty środków z przyszłego budżetu UE z zasadą praworządności.

 • Przed domami posłów PiS rozsypano obornik. AgroUnia: 'Tak się kończy głosowanie przeciwko polskiej wsi'
 • Niezwykłe zjawisko w stanie Kolorado. Ukrop w jedną noc zmienił się w śnieżycę. 'Piekło zamarzło'

  Niezwykłe zjawisko w stanie Kolorado. Ukrop w jedną noc zmienił się w śnieżycę. "Piekło zamarzło"

  W poniedziałek w rejonie Denver termometry pokazywały blisko 40 stopni Celsjusza, a już dzień później na ziemi leżał śnieg, a temperatura obniżyła się kilku, a miejscami nawet i do zera stopni. Znad miasta i okolicznych terenów zniknęła też pomarańczowa łuna powstała w wyniku pożaru lasów położonych w pobliżu stolicy stanu Kolorado. "Piekło zamarzło, coś niezwykłego" - komentują mieszkańcy.

 • Horała o zwolnieniach urzędników: Administrację, tak jak trawnik, warto czasem przystrzyc

  Horała o zwolnieniach urzędników: Administrację, tak jak trawnik, warto czasem przystrzyc

  - Nie będziemy stosować automatyzmów. Trzeba to robić inteligentnie, tak by nie zaszkodzić funkcjonowaniu państwa. Ale administracja ma to do siebie, że z czasem się rozrasta. I tak jak trawnik, warto ją czasem przystrzyc - powiedział w TVN24 Marcin Horała, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK. Polityka PiS zapytano też, jaka będzie przyszłość jego resortu po planowanej na jesień rekonstrukcji rządu.