Aleksy Kiełbasa

Redaktor serwisu Sport.pl

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Od zawsze pasjonat sportu, a w szczególności skoków narciarskich, piłki nożnej i Formuły 1, który fascynuje się niemal każdą zimową dyscypliną. Fan dobrego kina i seriali. Najlepiej czuje się w górach, niezależnie od pory roku. Zimą mógłby nie schodzić ze stoku, a latem z górskich szczytów.

 • Czy umowa zlecenie liczy się do emerytury? To zależy od jednej kwestii [PORADNIK]

  Czy umowa zlecenie liczy się do emerytury? To zależy od jednej kwestii [PORADNIK]

  Czy umowa zlecenie liczy się do emerytury? To powszechne pytanie wciąż budzi wątpliwości. Umowa zlecenie jest co prawda umową cywilnoprawną, lecz znacząco różni się od umowy o pracę. Nie każde zatrudnienie gwarantuje bowiem opłacenie składek i tym samym nie wlicza się do stażu pracy. Co zatem będzie z naszą emeryturą, jeśli przed dłuższy czas pracujemy na zleceniu? Sprawdzamy.

 • USA. Odwołano 250 lotów z powodu wprowadzenia sieci 5G. Firmy bały się o bezpieczeństwo

  USA. Odwołano 250 lotów z powodu wprowadzenia sieci 5G. Firmy bały się o bezpieczeństwo

  Aż 250 lotów zostało odwołanych w USA. Powód? Wprowadzenie sieci 5G. Wiele firm przewozowych obawiało się bowiem o pracę swoich maszyn i bezpieczeństwo podróżujących. Odwołań było i tak mniej, niż się pierwotnie spodziewano. Dlaczego za oceanem samoloty mogłyby mieć problemy, skoro w Europie w wielu krajach sieć 5G działa już od dłuższego czasu, a samoloty kursują bez zakłóceń?

 • Emerytury i renty z KRUS idą w górę. Jakiej waloryzacji możemy się spodziewać?