-
Sejm przyjął budżet na rok 2022. PiS z większością. Wśród głosujących Łukasz Mejza
Sejm przyjął projekt budżetu na rok 2022. Za ustawą głosowało 230 posłów, przeciwko niej było 222. Na sali obecny był m.in. Łukasz Mejza, wiceminister sportu.
-
Spięcie Morawieckiego z Ziobrą. W tle ceny prądu. "Podwyżki mogą nas politycznie zabić"
- Podwyżki cen energii mogą nas politycznie zabić - mówi jeden z polityków PiS w kontekście wzrostu kosztów energii elektrycznej. Rząd zapowiada, że będzie chciał zmieniać system handlu uprawnieniami do emisji CO2.
-
Rząd znów rozda więcej pieniędzy. Dodatek osłonowy w Sejmie. "Dziesięciomiliardowa tarcza antyinflacyjna"
Sejm ponownie skierował do komisji rządowy projekt ustawy o dodatku osłonowym. Komisje energii klimatu i aktywów państwowych oraz polityki społecznej zaakceptowały 12 poprawek precyzujących przepisy projektu i zarekomendowały jego przyjęcie. Projekt jest elementem rządowej tarczy antyinflacyjnej. Ma wesprzeć rodziny o najniższych dochodach w pokryciu wzrostu kosztów energii. W czasie drugiego czytania posłowie zgłosili kolejne poprawki.
-
Budował osiedle domków "covidowych". Jest akt oskarżenia. "Działka z zakazem zabudowy"
Budowa dziesięciu budynków w Mechelinkach (powiat pucki, województwo pomorskie) rozpoczęła się w sierpniu zeszłego roku. Inwestor zapowiadał, że w dwupiętrowych domach będą przebywały osoby objęte kwarantanną. Ostatecznie sprawą zajęła się prokuratura.
-
Rząd będzie w końcu płacił Polakom za niepożądane odczyny poszczepienne? Ustawa trafi do Sejmu
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział, że 8 grudnia odbędzie się pierwsze czytanie projektu ustawy o funduszu kompensacyjnym. O przyjęcie przepisów apelowali w Sejmie posłowie Koalicji Obywatelskiej.
-
Nieoficjalnie: Białoruś z nowymi sankcjami. UE podcina Łukaszence skrzydła. Zablokuje linie Belavia
Białoruś nie uniknie kolejnych sankcji ze strony UE - wynika z nieoficjalnych informacji medialnych. W czwartek Alaksandr Łukaszenka może spodziewać się m.in. blokady białoruskich linii Belavia.
-
Czy szczepionki chronią przed wariantem Omikron? Lekarz: możliwe, że wystarczą, by ludzie nie umierali
- Jest duża szansa, że nawet jeżeli wariant neutralizuje znacząco szczepionkę, jeśli chodzi o powstrzymanie zakażenia, to nadal możliwe jest, że szczepionki wystarczą, by ludzie nie chorowali ciężko i nie umierali - twierdzi Chris Whitty, naczelny lekarz Anglii.
-
Boris Johnson chce obronić Wyspy przed nowym wariantem COVID-19 maseczkami. Znów obowiązkowe
Powrót obowiązku zasłaniania twarzy i nowe zasady dla podróżnych. Tak Boris Johnson chce zminimalizować ryzyko rozprzestrzenienia się nowej wersji koronawirusa na Wyspach. Wielka Brytania odnotowała dwa przypadki Omikrona.
-
Morawiecki zapowiada niższe ceny na stacjach. "Ruchy, które będą kosztowały sporo środków"
- Wdrożymy kilka rozwiązań wraz z naszym pakietem antyinflacyjnym, które doprowadzą do relatywnego zmniejszenia cen na stacjach paliw - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu wyjaśnił, ile działania rządu mogą kosztować budżet.
-
Ministerka klimatu potwierdza: Będzie bon energetyczny. Obejmie "wszystkie grupy potrzebujące"
- Dokonaliśmy kilku uzupełnień, by na pewno nikogo nie wykluczyć i objąć dodatkiem energetycznym wszystkie grupy potrzebujące - zapewniła Anna Moskwa, ministerka klimatu. Bon energetyczny ma być elementem większego pakietu, który ma powstrzymać wzrost inflacji.
-
Media: UE szykuje potężne uderzenie w Białoruś. Odetnie linie lotnicze, zablokuje majątki
Unia Europejska chce zaostrzyć sankcje wobec Białorusi. Linie lotnicze Belavia nie będą już mogły wynajmować samolotów od unijnych firm, a ok. 30 białoruskich urzędników dostanie zakaz wjazdu na terytorium wspólnoty. Ma też dojść do blokady aktywów ulokowanych w UE.
-
Sąd nad Polską. W Luksemburgu rusza proces ws. Turowa. Związkowcy: Zarzuty Czech wyssane z palca
Trybunał Sprawiedliwości UE rozpatrzy we wtorek skargę wniesioną przez rząd Czech przeciwko Polsce. TSUE rozpocznie proces, pomimo negocjacji, które w sprawie kopalni w Turowie prowadzonych przez Warszawę i Pragę.
-
Gorąca linia Moskwa-Praga. Polska czeka na postulaty ws. Turowa. Ministerka "w kontakcie telefonicznym"
W poniedziałek Polska i Czechy mogą osiągnąć porozumienie w sprawie kopalni w Turowie. Przeszkodą jest jeden sporny artykuł w dwustronnej umowie.
-
Abp Gądecki prosi o zbiórkę funduszy na rzecz migrantów. "Potrzebują wsparcia duchowego i materialnego"
"Bez względu na okoliczności przybycia migrantów, na pewno potrzebują oni naszego wsparcia duchowego i materialnego" - napisał w apelu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki.
-
Cichanouska wzywa UE i ONZ do zajęcia się sytuacją na granicy. "Reżim białoruski eskaluje kryzys"
- Łukaszenka jest całkowicie odpowiedzialny za hybrydowy atak na Polskę, Litwę i Unię Europejską - napisała na Twitterze Swiatłana Cichanouska, liderka białoruskiej opozycji. Opublikowała też nagranie.
-
Nauczanie zdalne w całej Polsce? Czarnek: Nie wyobrażam sobie. "Spustoszenie u dzieci"
- Ja jako minister edukacji nauki twierdzę, że ponowne przechodzenie na jakikolwiek tryb zdalny systemowy w szkołach jest niemożliwy z punktu widzenia spustoszenia, które wywołało u dzieci przebywanie w domach na nauce zdalnej - stwierdził Przemysław Czarnek, minister edukacji.
-
NBP zmienia zdanie. Inflacja w 2022 roku jednak sporo wyższa. Są też zapewnienia, że będzie spadać
Inflacja w 2022 roku będzie wyższa, niż jeszcze w lipcu przewidywał Narodowy Bank Polski. W najnowszej prognozie NBP podniósł ją niemal dwukrotnie. Są jednak i zapewnienia, że tempo utraty wartości pieniądza będzie spadać. Kiedy?
-
Epidemia koronawirusa. Liczba przypadków na świecie przekroczyła ćwierć miliarda. "Rekordy zachorowań"
250 mln przypadków i 5 mln ofiar - to najnowszy, globalny bilans epidemii COVID-19. Rosja, Ukraina i Grecja zmagają się z rekordowo wysoką falą zachorowań na koronawirusa.
-
USA otwierają granice dla turystów zaszczepionych przeciw koronawirusowi. Co trzeba okazać na granicy?
Stany Zjednoczone wznawiają ruch graniczny dla turystów. Od poniedziałku za ocean mogą warunkowo podróżować między innymi Polacy.
-
Politycy debatują, aktywiści: "Zakończcie zdradę klimatyczną". Co przyniesie COP26? [ZDJĘCIA]
W środę w Glasgow kolejny dzień szczytu klimatycznego COP26. Uczestnicy trwającego do 12 listopada spotkania zajmują się jeszcze między innymi kwestiami przyspieszenia działań mających na celu przejście na stosowanie czystej energii, zagadnieniami edukacji na rzecz klimatu, a także sprawami związanymi z zeroemisyjnym transportem i odkryciami naukowymi w dziedzinie czystej energii. COP26 jest jednak również powodem dla protestów.