-
Zasiłek opiekuńczy 2021 - ile wynosi, komu i kiedy przysługuje?
Zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom, którzy muszą przerwać pracę ze względu na chorobę dziecka. Można się o niego ubiegać również wówczas, kiedy szkoła, przedszkole lub żłobek zostaną zamknięte, a także w sytuacji choroby opiekunki czy rodzica, który na stałe opiekuje się dzieckiem.
-
Wniosek o postojowe - kto może z niego skorzystać, w jakiej wysokości i jakie warunki należy spełnić?
Świadczenie postojowe dla osób wykonujących umowy cywilnoprawne lub samozatrudnionych - to rodzaj pieniężnego wsparcia wypłacanego w sytuacji, kiedy dana firma ma przestój w prowadzeniu swojej działalności. Z naszego artykułu dowiesz się, komu przysługuje świadczenie postojowe, w jakiej wysokości oraz jak złożyć wniosek o tego rodzaju pomoc finansową.
-
Zasiłek dla bezrobotnych 2021 - komu przysługuje i w jakiej wysokości?
Zasiłek dla bezrobotnych, czyli tzw. kuroniówka, przysługuje osobom bezrobotnym zarejestrowanym w urzędzie pracy. Ile wynosi świadczenie w 2021 roku, kto może go pobierać i przez jaki okres? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w naszym artykule
-
Ile zarabia fizjoterapeuta? Czyli co warto wiedzieć o zarobkach w tym zawodzie
Zarobki w pracy fizjoterapeuty - niezwykle wymagającego i badzo potrzebnego zawodu, kształtują się na bardzo różnym poziomie. Wszystko zależy od miejsca wykonywania tego fachu. Ile zrabia fizjoterapeuta w Polsce, a ile za granicą?
-
Zasiłek pogrzebowy 2021 - ile wynosi i gdzie się o niego ubiegać?
Zasiłek pogrzebowy to rodzaj jednorazowej pomocy przeznaczonej na pokrycie kosztów związanych z organizacją pogrzebu. Wysokość zasiłku stanowi ustalona z góry kwota. Jak się ubiegać o to świadczenie?
-
Trzynasta emerytura w 2021 roku - podano terminy wypłat. Dla kogo "trzynastki" i ile będą wynosić?
Trzynasta emerytura w 2021 roku to niejako dodatkowe świadczenie dla emerytów. Stanowi ona wysokość najniższej emerytury za pełną wysługę lat pracy. Kto i kiedy może spodziewać się "trzynastki" i ile dokładnie będzie ona wynosiła? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule.
-
Wniosek o odroczenie płatności w ZUS - kto może skorzystać i jakie dokumenty trzeba złożyć?
Przedsiębiorca, który ma chwilowe problemy z terminowym uregulowaniem składek, może starać się o odroczenie terminu płatności. Jakie dokumenty trzeba przedstawić w ZUS i kto może skorzystać z takiego rozwiązania?
-
Progi podatkowe w Polsce - jaka skala podatkowa obowiązuje w 2020 roku?
Progi podatkowe w Polsce wskazują na to, jak wysoki podatek zostanie pobrany od pensji. Co do zasady, im więcej zarabiamy, tym wyższa skala podatkowa nas dotyczy. Jak wygląda sytuacja progów podatkowych w 2020 roku?
-
Pracownicze Plany Kapitałowe - PPK zasady. Co z pieniędzmi po rezygnacji?
Pracownicze Plany Kapitałowe z założenia mają być sposobem na wyższą emeryturę. Czy warto przystąpić do PPK, jakie są zasady programu oraz co dzieje się z pieniędzmi po rezygnacji? W naszym artykule znajdziecie odpowiedź na te i wiele innych pytań.
-
GDDKiA negatywnie o podwyżkach na autostradzie A4. Ile trzeba zapłacić za przejazd tymi trasami w Polsce?
Spółka Stalexport Autostrada Małopolska, zarządzająca odcinkiem autostrady A4 Kraków-Katowice złożyła do GDDKiA wniosek o podwyżkę opłat za przejazd, która miałaby obowiązywać od października. Jakie są obecne stawki za przejazd płatnymi autostradami w Polsce?
-
Zarobki w policji - jak kształtują się wynagrodzenia funkcjonariuszy po podwyżkach w 2020 roku?
Podwyżki zarobków w policji były wynikiem protestów służb mundurowych. W 2018 roku zakończyły się one podpisaniem porozumienia z MSWiA, na mocy którego pensje policyjne oraz wojskowe wzrosły. Ile obecnie zarabia się w policji?
-
Zerowy VAT na prasę i książki, to szansa na odbudowę rynku wydawniczego w Polsce po epidemii
Zerowy VAT może być bardzo ważnym rozwiązaniem dla polskich wydawców. Ministerstwo Finansów zamierza wystąpić do Komisji Europejskiej o zgodę na obniżkę stawki VAT na gazety, czasopisma oraz książki.
-
Urlop wychowawczy 2020 - ile trwa? Kalkulator urlopu wychowawczego
Urlop wychowawczy 2020. Podjęcie decyzji o rozpoczęciu urlopu wychowawczego to niełatwa decyzja dla rodziców lub rodzica małego dziecka. Ile trwa, czy jest płatny i czy można podjąć pracę na takim urlopie?
-
Ile zarabia stewardessa i jak nią zostać? Dużo zależy od linii lotniczej
Ile zarabia stewardessa? To pytanie zadaje sobie niejedna osoba zainteresowana tym zawodem. Zawód stewardessy lub stewarda to dla wielu praca marzeń. Ile jednak zarabia się na tym stanowisku? Okazuje się, że wiele zależy od tego, w jakim kraju oraz w jakich liniach lotniczych zatrudniony jest dany pracownik.